Nieprzespana noc, godziny spędzone przed komputerem, zła pozycja podczas snu: to najczęstsze przyczyny bólu karku.
Jeśli Tobie również czasem doskwiera ból w tym miejscu, koniecznie wypróbuj te proste ćwiczenia !

● Spleć ręce z tyłu głowy. Naciskaj głową na ręce, nie pozwalając jej się odchylić. Wytrzymaj 10-15 sekund, odpuść na 5-6 sekund i powtórz ćwiczenie. Wykonaj 3-4 serie, rozluźnij mięśnie karku.

● Siedząc w pozycji wyprostowanej, rozstaw stopy. Patrz przed siebie. Oprzyj jedną rękę na czole i staraj się z całej siły naciskać głową na dłoń, jednocześnie oporując ręką. Policz do 10-15, odpuść na 5-6 sekund i powtórz ćwiczenie. Wykonaj 3-4 serie napinania, a następnie rozluźnij mięśnie.

● Siedząc prosto, rozstaw stopy. Prawą ręką chwyć siedzisko krzesła. Opuść prawy bark, lewą ręką obejmij głowę i pochyl ją w lewo. W tej pozycji rozciągaj mięśnie (nie pogłębiając ruchu) przez 15-20 sekund. Rozluźnij mięśnie. Ćwiczenie wykonaj na drugą stronę.

● Stań w rozkroku, lekko ugnij nogi w kolanach, dłonie oprzyj na udach. Opuść głowę, następnie płynnym ruchem delikatnie skieruj ją w prawo, potem w lewo. Powtórz 10 razy.

● Wysuń brodę do przodu, następnie cofnij głowę do tyłu z równomiernym ściągnięciem łopatek. Wykonaj 10 razy i powtórz 2-3 serie.

Share with your friends:

O nas

Akademia Trenerów Sportu to jednostka edukacyjna, która realizuje projekty szerzące aktywność fizyczną i zdrowy styl życia...

Google+

Kursy

Oferujemy Państwu szeroką gamę szkoleń od instruktora fitness po instruktora pływania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą...

Wykładowcy

Szkolenia w naszej firmie prowadzą najlepsi trenerzy i nauczyciele. Posiadają bardzo bogate doświadczenie oraz spore osiągnięcia...

Kontakt

Akademia Trenerów Sportu Wrocław

  • ul. Aleja Wiśniowa 36a lokal 214
    53-323 Wrocław
  • 531 514 766
  • kontakt@ats-sport.pl
  • www.ats-sport.pl