Nowoczesne przyrządy i aplikacje na telefon, z którymi można ćwiczyć, pomagają zmotywować do dobrego treningu i zmierzyć parametry takie jak tętno czy przebiegnięty dystans oraz spalone kalorie. Które nowinki technologiczne pomagają obecnie osobom ćwiczącym? Jak działają?

Bieg ze smartfonem

Modzie na nowinki w fitnessie sprzyja duży rozwój aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki Endomodo, Runtastic czy Sports Tracker nasz telefon monitoruje między innymi prędkość, spalone kalorie oraz czas treningu.

Kiedy biegniemy lub jedziemy na rowerze, po każdym pokonanym kilometrze aplikacja informuje nas o tempie oraz o pokonanym dystansie. Umożliwi też obejrzenie mapy naszego treningu oraz poznanie polecanych tras w bliskim otoczeniu, a także, po zintegrowaniu z dodatkowym urządzeniem, pomiar i kontrolę tętna. Dzięki aplikacjom możemy też gromadzić wyniki treningów oraz je analizować, a następnie pochwalić się swoimi osiągnieciami na Facebooku. Takie aplikacje pozwalają nam też śledzić postępy przyjaciół i podpowiedzą, jak ich pokonać.

Coraz bardziej popularne są też gry fitness na konsole xbox albo sony.

W takich grach możemy zarówno wziąć udział w grupowych zajęciach online, jak i wymyśleć swój własny program treningowy, który zrealizujemy pod okiem wirtualnego trenera. Bezprzewodowe pady ruchu dołączone do konsoli umożliwiają dodatkowo zmienić nasze lokum w salę gimnastyczną, w której możemy odbyć sesję zajęć z zumby.

Serwisy takie pozwalają jednak nie tylko na ćwiczenia w domowym zaciszu. Wspierają też nasze wysiłki o utrzymanie dobrej kondycji poza nim. Dzieje się tak dzięki możliwości ich zintegrowania z wyżej wspomnianymi aplikacjami mobilnymi.