SZKOLENIE: „MOBILITY & STABILITY W PIGUŁCE”

Powracająca moda na treningi z wykorzystaniem wolnych ciężarów, treningi tzw. funkcjonalne i boom na sporty skupiające się na rozwoju cech motorycznych, generuje potrzebę ciągłej poprawy jakości ruchu, ulepszenia wzorca ruchowego i większej świadomości funkcjonowania naszego ciała.
Żyjemy w czasach, kiedy rozwój cywilizacji oddala nas, od podstawowych funkcjonalnych ruchów, przykuwając nas do krzeseł, foteli i klawiatur. Wady postawy i brak ruchu, to podstawowy wróg dzisiejszych trenerów personalnych.

Szkolenie Mobility & Stability w Pigułce, zostało stworzone właśnie po to, abyś Ty, jak i Twoi podopieczni, był w stanie wykorzystać maksimum możliwości swojego ciała, zarówno w trakcie treningu, jak i w życiu doczesnym.

Poznaj proste metody, aby podnieść jakość treningu, jak i jakość swojego życia. Zadbaj o zdrowie, dbając o jakość ruchu.
Szkolenie podzielone na dwa dni treningowe, w pełni umożliwi skupienie się na pojedynczych aspektach związanych z tematem wykładów i części praktycznych. Nastawione jest ono na praktyczne zastosowanie wiedzy, a nie suche przekazywanie encyklopedycznych i ogólnodostępnych regułek.

AGENDA:

-Mobilność a stabilność

-Mobilność a rozciąganie

-Mobilność i stabilność a ćwiczenia globalne i wielostawowe

-Jak zmniejszyć ryzyko kontuzji

-Co to są punkty spustowe i jak z nimi walczyć
-Jak wprowadzić nowe umiejętności w jednostkę treningową i jak uwzględnić aspekty mobilizacji i stabilizacji w programowaniu treningowym
-Mobilizacja i stabilizacja:

  • kręgosłupa
  • kończyny górnej
  • bioder i miednicy
  • kończyny dolnej

-wykorzystanie gum oporowych, odważników kettlebell, sztang, rollerów i piłeczek w walce o lepszą ruchomość

Terminy wszystkich szkoleń znajdziesz “tutaj”