SZKOLENIE TRENING FUNKCJONALNY W TORUNIU

Zakres szkolenia z treningu funkcjonalnego w Toruniu

Szkolenie z treningu funkcjonalnego w Toruniu przeprowadzany jest przez doświadczonych instruktorów, którzy przeszli odpowiednie szkolenia. Trening funkcjonalny sam w sobie polega na imitowaniu ruchów, które wykonujemy na co dzień przy zwykłych czynnościach, ale w szybszym tempie i z wieloma powtórzeniami. Jego prawidłowe przeprowadzenie wymaga jednak dużych umiejętności i doświadczenia i musi go poprzedzać intensywne szkolenie, poparte odpowiednim certyfikatem. Trening funkcjonalny, inaczej niż tradycyjne ćwiczenia, które wykonujemy na siłowni, nie ma na celu budowanie masy mięśniowej. Pozwala on na zsynchronizowanie poszczególnych grup mięśni. Sam trening jak wspomnieliśmy, naśladuje codzienne czynności. Może składać się z ćwiczeń podobnych choćby do codziennego wstawania z łóżka, czy podnoszenia przedmiotów.

Zalety  treningu personalnego

Sam trening wcale nie jest prosty. Wysiłek jest tutaj bardzo duży. Trenerzy funkcjonalni polecają ćwiczyć w seriach trwających po 45 lub 90 sekund. Na jedną serię przypada jedno ćwiczenie, które powtarzamy jak najszybciej, po czym od razu przechodzimy do kolejnej serii. Zaletą treningu jest ogólne wzmocnienie całego ciała, bez jednoczesnej rozbudowy masy mięśniowej. Ponieważ cechą charakterystyczną są tutaj codzienne, naturalne dla naszego organizmu czynności, to w trakcie treningu funkcjonalnego mniej jesteśmy narażeni na kontuzję. Oprócz tego szybkie tempo ćwiczeń zwiększa ogólną wydolność organizmu i poprawia krążenie krwi. Jednocześnie trening i powtarzane czynności pozwala nam poruszać się pewniej i wydajniej. Wynika to z faktu, że łączy w sobie kilka rodzajów ruchu jednocześnie. Ostatecznie właściwe przeprowadzenie serii treningów pozwala nam na wzmocnienie tych mięśni głębokich, które często są przez nas zaniedbywane. Mięśnie te odpowiadają za utrzymanie prawidłowej postawy i zapobiegają występowaniu bólów kręgosłupa. Dlatego taki trening zalecany jest szczególnie tym osobom, które pracują w pozycji siedzącej.
                                                                                                   


 

PROGRAM SZKOLENIA TRENING FUNKCJONALNY W TORUNIU

  1. Oceny wizualnej (ocena napięcia mięśniowego, ocena ułożenie poszczególnych punktów kostnych, ocena symetrii ciała) oraz testu FMS (Funkcjonal Movement System)
  2. Reedukacja mobilności (wałki, rollery, piłeczki, masaż funkcjonalny)
  3. Reedukacja wzorców ruchowych (trening nerwowo-mięśniowy)
  4. Stabilizacja centralna
  5. Trening funkcjonalny w wybranych dyscyplinach sportowych (do wyboru przez uczestników kursu)

CZAS TRWANIA SZKOLENIA

Szkolenie trwa 2 weekendy.

Start szkolenia 11.07.2021

CENA SZKOLENIA TRENING SIŁOWY

Łączna cena szkolenia trening funkcjonalny to 799 zł.

CERTYFIKAT ZE SZKOLENIA 

Po ukończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający jego wiedzę z zakresu treningu funkcjonalnego.


SZKOLENIA W TORUNIU


BYŁEŚ NA SZKOLENIU TRENING FUNKCJONALNY W TORUNIU? ZOSTAW NAM OCENĘ!

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
4 based on 4 votes
Brand Name
ATS-SPORT
Product Name
SZKOLENIE TRENING FUNKCJONALNY W TORUNIU
Price
PL 799
Product Availability
Available in Stock
Zadzwoń teraz!