Akademia Trenerów Sportu działa nieprzerwanie od 2014 roku i jest jednym z pionierów instytucji tego typu w kraju.
Kursy są przeprowadzane przez wykładowców posiadających kilkunastoletnie doświadczenie w branży oraz odpowiednie kwalifikacje. Programy nauczania są na bieżąco monitorowane oraz modyfikowane pod stale zmieniające się wymogi oraz rozwiązania branży Fitness.
Posiadamy Ministerialny wpis do Krajowego Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.02./0005 7/2020. Posiadamy także wdrożone standardy jakości ISO 9001 dla instytucji szkoleniowych ECJIP Polska w zakresie przygotowania oraz realizacji usług szkoleniowych, które uprawniają nas do prowadzenia akredytowanych szkoleń dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Prowadzimy kursy oraz szkolenia na terenie całego kraju w miastach takich jak:  Wrocław, Toruń, Bydgoszcz, Zielona Góra, Warszawa, Katowice, Łódź, Radom, Lublin oraz Kielce.

Ukończenie kursu jest pierwszym krokiem, który należy wykonać aby stać się Trenerem Personalnym lub Instruktorem Fitness. Pozwala to nabyć fundamentalną wiedzę praktyczna oraz teoretyczną, oraz odpowiednie kompetencje i doświadczenie, które są poszukiwane na rynku pracy.

Aktualnie pracodawcy, prowadzący siłownie, centra fitness, ośrodki kolonijne, centra sportowe itp., wymagają certyfikatu potwierdzającego ukończenie kursu, aby mieć pewność, że osoba starająca się o pracę posiada odpowiednie kompetencje oraz umiejętności do pracy z klientem. Pozwala to uzyskać dobrze płatny zawód. Można także pracować na swój rachunek prowadząc działalność gospodarczą i być niezależnym.

Nasze kursy i szkolenia są skierowane również dla osób trenujących hobbistycznie, które chcą pogłębić swoją wiedzę i dowiedzieć się jak efektywnie trenować, żeby osiągnąć maksimum swojego potencjału i nauczyć się poprawnej techniki oraz programować trening i dopasować obciążenia.

Kursy stacjonarne w trybie grupowym prowadzone są wyłącznie w trybie weekendowym i obejmują 3 weekendowe zjazdy.
Kurs jest podzielony na dwie części, – moduł teoretyczny ok. 15 godz. szkoleniowych (prowadzony na sali wykładowej) oraz moduł praktyczny ok. 30 godz. szkoleniowych (zajęcia praktyczne na siłowni). Ostatnim etapem jest egzamin, przeprowadzany zawsze w ostatni dzień szkolenia lub podczas umówionego terminu z wykładowcą.

Kursy w trybie indywidualnym odbywają w ustalonym przez wykładowcę oraz kursanta harmonogramie, który jest maksymalnie dopasowany do możliwości czasowych uczestnika kursu. Zajęcia są prowadzone w modułach o objętości 3-4 godzin, a cały kurs zakłada minimum 20 godzin szkoleniowych w formie 1 na 1. 

Tak, Kurs na Trenera Personalnego bądź Instruktora Fitness może być prowadzony w formie indywidualnej. Polega ona na bezpośrednich spotkaniach kursanta z wykładowcą i przeprowadzeniu zajęć po wcześniejszym ustaleniu terminów spotkań(większa elastyczność kursu).
Jest to rozwiązanie preferowane przez osoby, które dysponują mała ilością czasu (np. pracują za granicą i przylatują do Polski na jakiś czas) badź potrzebują szybko ukończyć kurs np. dla potrzeb zawodowych.

Sprawy techniczne

Po wybraniu kursu należy kliknąć przycisk „Kup Teraz”. Zostaniesz przekierowany do bramki płatności, gdzie należy podać swoje dane tj. imię i nazwisko, adres do wysyłki dokumentów oraz adres mailowy i numer telefonu tak, abyśmy byli w stałym kontakcie. 

Następnie należy wpłacić zadatek używając systemu PayU, bądź wybrać opcje przelewu bankowego i dokonać płatności ręcznie na rachunek bankowy Akademii(nr w zakładce „kontakt”)

Po dokonaniu zapisu na kurs, otrzymasz od nas potwierdzenie na adres mailowy podany w zgłoszeniu.

Na 5 dni przed kursem, otrzymasz dokładny harmonogram ze szczegółowymi informacjami oraz godziną rozpoczęcia kursu. Podane godziny w zakładkach na stronie są poglądowe, mogą się różnić.

Oczywiście, dokonując płatności, możesz zmienić formę płatności na raty, korzystając z systemu PayU, bądź możesz poinformować o ratach naszego konsultanta pod nr 516 501 395, który przeprowadzi Cię przez cały proces.

W przypadku nieobecności na kursie bądź spóźnieniu, kursant musi poinformować o tym wykładowcę, bądź telefonicznie naszego konsultanta odpowiednio wcześnie. Aby zostać dopuszczonym do egzaminu należy być obecnym na 80% czasu trwania kursu. W innym przypadku, kursant będzie musiał odrobić zajęcia indywidualnie.

Tak, prosimy o umieszczenie takiej informacji w polu „Informacje dodatkowe” podczas dokonywania zapisu na kurs lub kontakt z naszym biurem.

Istnieje możliwość refundacji kursu/szkolenia poprzez lokalny Urząd Pracy lub pracodawcami (np. Wojsko Polskie, Policja, szkoły, kluby sportowe)
Jesteśmy wpisani do BUR(Bazy Usług Rozwojowych), co pozwala nam świadczyć usługi wraz z dofinansowanie UE, chętnie udzielimy więcej informacji oraz pomożemy z całym procesem. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Kursant jest zobowiązany dostarczyć zdjęcie do legitymacji(format jpeg. lub png.), w wersji elektronicznej na adres zdjecie@ats-sport.pl. W przypadku niedosłania zdjęcia lub nie dostarczenia w terminie, przesłanie dokumentów może się znacząco opóźnić.

 

Komplet dokumentów wysyłamy listem poleconym na adres podany w formularzu zgłoszeniowym, lub za pośrednictwem paczkomatu InPost, jeżeli taka forma została wybrana przy zapisie.

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie,
skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza lub zadzwoń:+48 516 501 395

    Napisz do nas

    Formularz kontaktowy