FAQ

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

1.Dlaczego wybrać ATS ?
Akademia Trenerów Sportu działa nieprzerwanie od 2014 roku i jest jednym z pionierów instytucji tego typu w kraju. Szkolenia są przeprowadzane przez wykładowców posiadających często kilkunastoletnie doświadczenie w branży oraz wiele osiągnięć sportowych. Programy szkoleń są na bieżąco monitorowane oraz modyfikowane pod stale zmieniające się wymogi oraz rozwiązania branży Fitness. Posiadamy Ministerialny Wpis do Krajowego Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.02/0005 7/2020 .Posiadamy także wdrożone standardy jakości dla instytucji szkoleniowych TGLS Polska, które uprawniają Nas do prowadzenia akredytowanych szkoleń dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

O NAS

2.Gdzie się znajdujemy ?
Prowadzimy kursy oraz szkolenia na terenie całego kraju w miastach takich jak Wrocław, Toruń, Bydgoszcz, Zielona Góra, Warszawa, Katowice, Łódź, Radom, Lublin oraz Kielce.

3. Jakie korzyści będę miał po ukończeniu kursu ?
Niewątpliwie ukończenie kursu jest pierwszym krokiem, który należy wykonać aby stać się Trenerem Personalnym lub Instruktorem Fitness. Pozwoli to nabyć fundamentalną wiedzę teoretyczna oraz praktyczna, oraz odpowiednie kompetencje, które są poszukiwane na rynku pracy. Proszę pamiętaj , że siłownie, centra fitness, ośrodki kolonijne itp. wymagają odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego np. ukończenie kursu na trenera personalnego, aby podjąć współpracę i otrzymać dobrze płatny zawód. Oczywiście, będąc odpowiednio przeszkolonym można także pracować na swój rachunek i stać się swoim własnym szefem. Kursy są także skierowane dla osób trenujących hobbistycznie, które chcą pogłębić swoją wiedzę i dowiedzieć się jak odpowiednio trenować, żeby osiągnąć maksimum swojego potencjału albo nauczyć się odpowiednio programować trening i dopasować obciążenia.

4. Jak wygląda struktura kursu stacjonarnego ?
Kurs na Trenera Personalnego oraz Instruktora Fitness prowadzone są wyłącznie w trybie weekendowym i trwają 3 weekendy pod rząd. Kurs jest podzielony na dwie części, moduł teoretyczny – 15 godz.(prowadzony na sali wykładowej) oraz moduł praktyczny 30 godz.(zajęcia praktyczne na siłowni). Ostatnim etapem jest egzamin, przeprowadzany zawsze w ostatni dzień szkolenia.

5. Czy istnieje forma indywidualna kursu ?
Tak, Kurs na Trenera Personalnego bądź Instruktora Fitness może być prowadzony w formie indywidualnej. Polega ona na bezpośrednich spotkaniach kursanta z wykładowcą i przeprowadzenie zajęć po wcześniejszym ustaleniu terminów spotkań(większa elastyczność kursu). Jest to rozwiązanie preferowane przez osoby, które dysponują mała ilością czasu (np. pracują za granicą i przylatują do Polski na jakiś czas) bądź potrzebują szybko ukończyć kurs np. dla potrzeb zawodowych.

Sprawy techniczne

1.Jak zapisać się na kurs ?
Należy znaleźć interesujący Państwa kurs i kliknąć przyciskZapisz się na kurs.
Następnie zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie należy podać swoje dokładne dane tj. imię i nazwisko, adres do wysyłki dokumentów oraz adres mailowy i numer telefonu, abyśmy byli w stałym kontakcie.Następnie należy wpłacić zadatek używając systemu PayU, bądź wybrać opcje przelewu bankowego. Otrzymasz potwierdzenie na adres mailowy po ukończeniu zapisu.
Na ok. 5 dni przed szkoleniem otrzymasz dokładny harmonogram z przydatnymi informacjami oraz dokładną godziną rozpoczęcia kursu. Podane godziny w zakładkach na stronie są poglądowe, mogą się nieznacznie różnić (proszę sprawdzać folder SPAM).

2.Czy mogę skorzystać z płatności ratalnej ?
Oczywiście, dokonując płatności, możesz zmienić formę płatności na raty, korzystając z systemu PayU, bądź możesz poinformować o ratach naszego konsultanta, który przeprowadzi Cię przez cały proces w prosty, bezstresowy sposób.

3.Jak wygląda kwestia nieobecności na kursie?
W przypadku nieobecności na kursie bądź spóźnieniu, kursant musi poinformować o tym fakcie wykładowcę bądź telefonicznie naszego konsultanta odpowiednio wcześnie. Aby zostać dopuszczonym do egzaminu należy wyrobić 80 procent frekwencji. W innym przypada, kursant będzie musiał odrobić zajęcia indywidualnie.

4.Czy mogę otrzymać fakturę za kurs ?
Tak, uprzejmie prosimy o taką informację podczas dokonywania zapisu,można także wpisać to wypełniając formularz zgłoszeniowy.

5.Czy mogę uzyskać dofinansowanie przez podmiot zewnętrzny?
Istnieje możliwość refundacji kursu czy szkolenia poprzez lokalny Urząd Pracy lub zakład pracy osoby zainteresowanej, posiadamy także wpis do BUR (Bazy Usług Rozwojowych), który pozwala skorzystać z refundacji z RPO (Regionalne Programy Operacyjne).

6.Jak i kiedy otrzymam komplet dokumentów po zdanym kursie ?
Kursant jest zobowiązany dostarczyć zdjęcie do legitymacji podczas pierwszych zajęć (wystarczy skan zdjęcia, przesłany na adres zdjecie@ats-sport.pl). W przypadku dosłania zdjęcia później, czas na wyrobienie legitymacji i przesłanie dokumentów może się opóźnić, średnio jest to 14 dni roboczych.
Komplet dokumentów jest wysyłany listem poleconym na adres podany w formularzu zgłoszeniowym.

Share with your friends:
Zadzwoń teraz!