Instruktor fitness, a trener personalny – najważniejsze różnice

Wiele osób chcących rozpocząć pracę w branży zastanawia się, czym się różni instruktor fitness od trenera personalnego. Różnica pomiędzy tymi dwoma zawodami widoczna jest w kilku aspektach. Przede wszystkim, trener personalny współpracuje w danym momencie z jednym podopiecznym, podczas gdy instruktor fitness trenuje całą grupę. Specyfika pracy instruktora wymaga innego podejścia, niż ma to miejsce w przypadku trenera, mogącego poświęcić cały swój czas jednemu, góra dwóm osobom w trakcie sesji treningowej.

Oprócz tego trener personalny zapewnia swoim podopiecznym wsparcie w wielu dodatkowych obszarach: przygotowuje plany treningowe i monitoruje ich wykonanie, doradza w zakresie sprzętu, diety czy strategii na zawodach, a także zapewnia niezbędne wsparcie mentalne, będąc do dyspozycji zawodnika nie tylko w trakcie treningu, ale także poza jego godzinami.

Czy do pracy w zawodzie instruktora fitnessu potrzebne są studia?

Jeszcze kilka lat temu, przed wprowadzeniem tzw. ustawy deregulacyjnej, każdy, kto chciał podjąć pracę zawodzie instruktora sportowego, musiał ukończyć studia wyższe na kierunku wychowania fizycznego. Co trzeba zrobić, żeby zostać instruktorem fitness obecnie?

Dziś dostęp do zawodu jest znacznie prostszy, a formalne warunki to:

  • pełnoletność,
  • minimum średnie wykształcenie,
  • brak przeciwskazań do podejmowania aktywności fizycznej

Jednak to nie wszystko! Równie istotne są profesjonalne przygotowanie do zawodu oraz znajomość najnowszych metod treningowych. Właśnie dlatego, jeśli chcesz osiągać sukcesy jako instruktor sportowy, musisz podnosić swoje kwalifikacje. Kurs instruktora fitness w Akademii Trenerów Sportu to najlepszy sposób na start!

Kurs Instruktora Fitness – dla kogo?

Warto również wiedzieć, kto może zostać instruktorem fitness i jakie predyspozycje powinna mieć osoba, chcąc podjąć pracę na takim stanowisku. Przede wszystkim, kandydat na dobrego instruktora musi preferować aktywny tryb życia – trudno wyobrazić sobie dobrego trenera, który cały czas wolny spędza na kanapie lub ze smartfonem. Oprócz tego bardzo przydatne w tym zawodzie okazują się charyzma oraz przyjazne nastawienie. To dzięki nim na zajęciach cenionych trenerów pojawiają się tłumy. Trzecią istotną cechą dobrego instruktora jest dobra kondycja fizyczna, która umożliwi prowadzenie wielogodzinnych treningów każdego dnia i stanowi najlepszą wizytówkę każdego trenera.

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą zrobić karierę w branży fitness i zdrowia. Po ukończeniu kursu absolwent będzie przygotowany do pracy z klientami indywidualnymi oraz z grupami osób w różnym wieku i o różnym poziomie sprawności. Będzie mógł pracować zarówno w klubie fitness jak i samodzielnie jako Freelancer.  Instruktorzy fitness są zaangażowani w ocenę, nauczanie, szkolenie i nadzór nad różnymi osobami w klubach zdrowia i fitness, salach gimnastycznych, ośrodkach sportowych i społecznych organizacjach rekreacyjnych. Instruktorzy fitness mogą specjalizować się w takich dziedzinach, jak aerobik, aqua-fitness, trening personalny, ćwiczenia dla określonych grup (takich jak osoby starsze), trening oporowy i pływanie.

Aby pracować w zawodzie wymagane jest posiadanie uprawnień oraz podstawowa wiedza z zakresu bezpiecznego oraz efektywnego postępowania z klientem. Na kursie przygotujemy Cię do wykonywania tego zawodu, a także wskażemy Ci Twoje prawa i obowiązki, tak abyś mógł/mogła skoncentrować się na pracy. Pokażemy Ci jak wygląda praca instruktora fitness „od kuchni”. Pokażemy Ci jak zacząć i na co zwrócić uwagę podczas starania się o pracę bądź przy zakładaniu swojej działalności w branży fitness. 

Kurs Instruktora Fitness
Sylwia-Tyszko Instruktor Fitness
Rejestr Instytucji Szkoleniowych

Z czego składa sie kurs?

Nasz kurs łączy praktykę z teorią
oraz dostarcza niezbędnych narzędzi do tego, aby bezpiecznie trenować swoich podopiecznych.

Praktyka na sali fitness

Praktyka obejmuję poznanie najważniejszych aspektów treningowych oraz pozwoli Ci zapoznać się ze sprzętem oraz akcesoriami.

kursy indywidualne teoria

Zajęcia teoretyczne

 Zdobędziesz wiedzę  na temat anatomii oraz fizjologii człowieka, programowania treningowego i podstaw dietetyki.

ATS-SPORT praktyka z klientem

Praktyka z klientem

Pokażemy Ci jak wygląda metodologia pracy z klientem: wywiad przedtreningowy, testy diagnostyczne oraz budowa relacji z klientem.

Otrzymujesz komplet certyfikatów
oraz licencję trenerską

Pozytywny wynik egzaminu daje Ci przepustkę do wykonywania zawodu. Uzyskasz komplet certyfikatów w wersji polskiej oraz angielskiej oraz legitymację instruktorską w formie wygodnej karty, w formacie dowodu osobistego. Uzyskane uprawnienia będą honorowane przez pracodawców na terenie Polski oraz Unii Europejskiej.

legitymacja trenerska
Kurs obejmuje:

PRAKTYKA PLUS TEORIA

Zajęcia praktyczne oraz teoretyczne na sali fitness w formie modułów.

MATERIAŁY SZKOLENIOWE

Każdy kursant otrzymuje materiały szkoleniowe w formie elektronicznej.

CERTYFIKATY I LEGITYMACJA

Komplet dokumentów potwierdzających uprawnienia.

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

Czy praca instruktora fitnessu jest opłacalna?

Warto dodać, że zawód instruktora fitness w Polsce z roku na rok staje się coraz bardziej dochodowy. Ile zarabia instruktor fitness? Najlepsi specjaliści mogą liczyć na zarobki znacznie powyżej 5000 zł netto miesięcznie. Ostateczna wysokość dochodów uzależniona jest od kilku czynników, m.in. od rodzaju prowadzonych zajęć, ich popularności i zainteresowania ćwiczących, a także renomy instruktora, klubu, w którym pracuje czy lokalizacji. Miastem, w którym osoby prowadzące zajęcia zarabiają najwięcej, jest Warszawa, natomiast do województw z najwyższymi płacami należą mazowieckie, śląskie oraz pomorskie.

Kurs instruktora fitness – co daje absolwentom?

Kiedy ukończysz kurs, otrzymasz plastikową legitymację instruktorską w dwóch wersjach: polsko- oraz anglojęzycznej. Jako absolwent Akademii Trenerów Sportu otrzymasz certyfikaty potwierdzające odbycie szkolenia (w języku polskim oraz angielskim). Zawodowa legitymacja instruktora fitness otwiera przed Tobą nowe możliwości na europejskim rynku pracy. Wszystkie dokumenty, które dla Ciebie przygotujemy, będą w pełni akceptowane na terenie całej Unii Europejskiej.

Akademia Trenerów Sportu to nowoczesna instytucja szkoleniowa zajmująca się promocją zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej. Zakres naszych działań obejmuje cykle warsztatów prowadzonych przez trenerów z dużym doświadczeniem. Dążymy do tego, aby stworzyć specjalistyczne środowisko, w którym przyszli trenerzy mogą poszerzać kompetencje pozwalające im samodzielnie prowadzić szkolenia w Polsce i za granicą. Zapraszamy na kursy, w trakcie których przekazujemy wiedzę teoretyczną oraz praktyczną m.in. przyszłym instruktorom fitness.

Jak zostać instruktorem fitness?

Organizujemy szkolenia w małych grupach zajęciowych, co ułatwia uczestnikom skupienie się na doskonaleniu umiejętności. Zajęcia prowadzi znakomicie wyszkolona kadra trenerska, która realizuje autorskie programy nauczania. Skorzystaj z możliwości i dołącz do szczęśliwych absolwentów – osób, które podniosły kwalifikacje, aby zmienić ścieżkę swojej kariery.

Dzięki uczestnictwu w kursach ATS-Sport otrzymasz niezbędne przygotowanie do podjęcia pracy w charakterze trenera. Możesz zatrudnić się w centrum sportowym, klubie fitness, centrum wypoczynkowym czy siłowni. Masz szansę dołączyć do zespołu trenerów szkółek kolonijnych lub obozów sportowych.

Kurs instruktora fitness – Czy jest możliwość odbycia kursu w trybie indywidualnym?

Tak! Jeżeli zależy Ci na czasie i elastycznym grafiku? Zależy Ci na kursie, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb? Skorzystaj z opcji kursu na instruktora fitness w trybie indywidualnym!

Nasz wykładowca przeprowadzi z Tobą wstępną analizę i dostosuje terminarz zajęć do Ciebie. Posiadamy własne obiekty, które gwarantują wysoki komfort zajęć. Nie czekaj, więcej informacji pod naszym numerem kontaktowym. Przy wybraniu tej opcji można skorzystać z płatności ratalnej.

Szkolenia w ATS-Sport odbywają się w naszych obiektach. Po zakończeniu kursu wciąż możesz liczyć na pomoc specjalistów. Jeśli potrzebujesz porad bądź wskazówek, wystarczy, że się do nas zgłosisz. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty Akademii Trenerów Sportu.

Co zyskujesz w ramach kursu?

Grupowy kurs
instruktora fitness

Pln 1690
  • Tylko 350zł zadatku przy zapisie na kurs
  • Proste płatności PAYU/BLIK
  • Opcja ratalna
  • Możliwość uzyskania dofinansowania


Sprawdź relacje z kursu

AKTUALNE KURSY NA INSTRUKTORA FITNESS

ATS w liczbach

< 0
absolwentów
0
miast w Polsce
0 %
skuteczności