KURS TRENERA PERSONALNEGO

Czy szukasz kariery, która jest zarówno wyzwaniem, jak i nagrodą? Czy chcesz pomóc innym stać się najlepszą wersją siebie? Jeśli tak, to nasz kurs trenera personalnego może być właśnie tym, czego szukasz. Zostań certyfikowanym trenerem personalnym!

Kurs trenera personalnego to odpowiedź na dynamiczne zmiany w branży fitness. Jako jedni z pierwszych na rynku zdecydowaliśmy się na połączenie zagadnień trenera personalnego i fizjoterapii. Coraz więcej klientów przychodzi do trenera personalnego nie po to, aby zbudować masę mięśniową czy schudnąć, ale właśnie po to, aby poradzić sobie z bólem i dysfunkcjami. Pandemia, siedzący tryb życia i presja społeczna spowodowały znaczny wzrost liczby osób borykających się z bólami pleców, rwą kulszową, bólami kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego, i co za tym idzie popyt na usługi trenerskie.

Jak zostać trenerem personalnym?

Aby zostać trenerem personalnym trzeba przejść odpowiedni kurs, który przygotuję Cię do efektywnej oraz bezpiecznej pracy z klientem. Trenerzy osobiści opracowują bezpieczne, skuteczne programy ćwiczeń dla osób, które chcą osiągnąć i utrzymać cele fitness. Od trenerów wymaga się odpowiedniego merytorycznego przygotowania do wykonywania tego zawodu, jak i egzekwowania poprawnej techniki podczas zajęciach praktycznych na siłowni. Powinni również pomóc swoim klientom w ustaleniu planu dietetycznego oraz pomóc w utrzymaniu wysokiego poziomu motywacji, co za tym idzie powinni posiadać odpowiednio rozwinięte kompetencje miękkie do pracy z drugim człowiekiem.

Ile kosztuje kurs na trenera personalnego?

Średnia cena kursu na trenera personalnego jest w granicach 1500 zł do 2300 zł. W zależności czy jest on prowadzony w formie kursu grupowego czy też szkolenia w formie indywidualnej w postaci zajęć 1 na 1 z wykładowcą, cena może się różnić. Jednak wiele osób decyduje się na taki wydatek, który w przeciągu 4, 5 tygodni może przynieść stabilne zatrudnienie bądź pracę z klientami jako freelancer. Dodatkowo można rozbić tą kwotę na wygodne raty.

Ile trwa kurs na trenera personalnego?

Kurs na trenera personalnego jest podzielony na dwie części. Średnio część teoretyczna trwa 10 godzin szkoleniowych. Następnie kursanci przechodzą do zajęć praktycznych, których objętość jest większa i wynosi między 20 a 25 godzin dydaktycznych. Forma indywidualna kursu ze względu na elastyczną formę prowadzenia zajęć 1 na 1 jest dużo bardziej intensywna. Program dopasowany jest do potrzeb rozwojowych kursanta, więc tutaj liczba godzin może się różnić, lecz nie mniejsza niż 20 godzin szkoleniowy. Kurs kończy się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym. Kurs obejmuje 3 zjazdy, co przekłada się na 6 pełnych dni szkoleniowych, plus praca na zadaniach w domu.

Jak zostać trenerem krok po kroku?

  • Ukończenie kursu na trenera personalnego w ATS-Sport.
  • Pozytywne ukończenie egzaminu teoretycznego oraz praktycznego.
  • Zdobycie odpowiednich uprawnień trenerskich, kompletu certyfikatów wraz z legitymacją.
  • Aplikacja o pracę oraz budowa CV, portfolio.
  • Potwierdzenie swoich kwalifikacji na rynku pracy, odbycie rozmowy o pracę.
  • Podjęcie pracy z klientami poprzez zatrudnienie na siłowni bądź otwarcie własnej działalności i praca jak freelancer.
  • Umocnienie swojej pozycji na rynku lokalnym oraz ciągły rozwój wiedzy/usprawnianie modelu biznesowego.

Ile zarabia trener personalny?

Twoje zarobki jako trener personalny mogą wahać się w zależności od wielu czynników takich jak: forma zatrudnienia, miejsce wykonywania treningów(na siłowni, outdoor bądź w domu klienta) koszty prowadzenia działań marketingowych i obciążeń fiskalnych, twojego doświadczenia i rozpoznawalności twojej marki, no i oczywiście w jakiej lokalizacji prowadzimy swoich klientów. Im większe miasto tym wyższa cena. Średnia cena za godzinę pracy trenera personalnego oscylują między 70 zł do nawet 250 zł za trening. 

Po ukończeniu kursu, będziesz gotowy/a, aby rozpocząć pracę z własnymi klientami. A, ponieważ jest to bardzo pożądana kariera, oraz branża z dużym potencjałem wzrostu, możesz spodziewać się bardzo szybkiego zwrotu z inwestycji. Jeśli więc szukasz kariery, która jest zarówno satysfakcjonująca, jak i lukratywna finansowo, to nasz kurs trenera personalnego może być właśnie tym, czego szukasz.

Kto może zostać trenerem personalnym ?

Kurs trenera personalnego jest idealny dla tych, którzy chcą zrobić różnicę w życiu innych. Jest to wymagająca, ale też satysfakcjonująca praca, która może przynieść korzyści finansowe. Trener personalny to pomaganie ludziom w poprawie wszystkich aspektów ich życia. Nasz kurs nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby stać się skutecznym trenerem personalnym, jak budować pozytywny obraz siebie i pomagać klientom w osiąganiu ich celów fitness.
Trenerem personalnym
może zostać osoba pełnoletnia, posiadająca min. średnie wykształcenie oraz nie posiadająca przeciwwskazań do podejmowania wysiłku fizycznego. Musi ona posiadać podstawowy poziom wiedzy, doświadczenia oraz umiejętności praktyczne do bezpiecznej pracy z klientem. Jeżeli masz wątpliwości czy możesz wziąć udział w kursie, napisz do nas!

Jakie uprawnienia otrzymam po ukończenia kursu?

Po zaliczonym egzaminie, kursant otrzymuje komplet 4 certyfikatów, w języku polskim oraz angielskim i legitymację trenerską w formie dowodu osobistego. Nadane uprawnienia są honorowane na terenie Polski oraz Unii Europejskiej. Akademia Trenerów Sportu posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych i świadczy swoje usługi w całej Polsce od 2014 roku. Zaufało nam już ponad 7000 osób, wielu z nich pracuje jako trener personalny bądź instruktor fitness z sukcesami w kraju oraz za granicą.

certyfikat trenera personalnegocertyfikat trener personalnylegitymacja trenera personalnegoCzy możliwe jest dofinansowanie kursu ?

Twój kurs może być dofinansowany w 100% z urzędu pracy bądź w 80% ze środków Unii europejskiej. Akademia na bieżąco współpracuje z wieloma urzędami pracy i pomaga w finansowaniu oraz organizacji zatrudnienia dla naszych kursantów. Służymy pomocą przy wypełnianiu wniosków oraz w kwestii rozliczeń z urzędem bądź operatorem środków UE. Skontaktuj się z nami!

Więcej informacji znajdziesz w zakładce Dofinansowanie.

 

Chcesz zmienić swoją karierę? Jeśli jesteś pasjonatem pomagania innym w poprawie ich kondycji i ogólnego stanu zdrowia, to nasz Kurs Trenera Personalnego + Instruktor Siłowni jest dla Ciebie! Ten kompleksowy program nauczy Cię wszystkich umiejętności potrzebnych do osiągnięcia sukcesu w roli trenera personalnego, w tym jak projektować programy treningowe, uczyć klientów prawidłowych technik ćwiczeń i motywować ich do trzymania się swoich treningów.
Dodatkowo, zdobędziesz cenne doświadczenie w pracy z prawdziwymi klientami podczas kursu na obiektach naszych partnerów z którymi współpracujemy od wielu lat!

RAMOWY PROGRAM KURSU

Część teoretyczna kursu na trenera personalnego
oraz instruktora siłowni

Powtórka z anatomii, fizjologii człowieka oraz biochemii

Nie można wyobrazić sobie dobrego trenera personalnego pozbawionego informacji na tak podstawowe tematy. Choć wiedza czysto podręcznikowa może się wydać niepotrzebna, to nie ulega najmniejszej wątpliwości, że przełożenie jej na praktykę będzie niezbędne, aby dobrze radzić sobie w zawodzie. Dzięki niej unikniemy wszelkich kontuzji i nieprzyjemności, a trening będzie dobrze zaplanowany oraz efektywny.

Typy budowy, wady postawy

Aby dobrze rozpoznawać problemy oraz niedogodności, z którymi zmagają się klienci, należy posiadać szczegółową wiedzę na temat wad postawy. Dzięki niej będzie można dobierać odpowiednie ćwiczenia. Równie istotna jest umiejętność rozpoznania typu budowy podopiecznego.

Metody treningu kulturystycznego

Trener personalny musi także zdawać sobie sprawę z tego, jakie ćwiczenia będą bezpieczne dla danej osoby, a z jakich powinno się zrezygnować – tak jest w przypadku treningu kulturystycznego, który wydaje się wyjątkowo niebezpieczny i niosący ze sobą ryzyko urazów. Ważny jest tutaj także rozsądek.

Rodzaje treningów

Kandydat na trenera musi także opanować takie podstawy jak wiedza na temat różnych typów zalecanych ćwiczeń. Powinien wiedzieć, jak wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klienta, aby trening przebiegał sprawnie. Musi wiedzieć, jakiego rodzaje ćwiczeń zaleca się osobom o konkretnych dolegliwościach czy celach.

Intensywność ćwiczeń

Aby nie zrazić klienta do danego rodzaju ćwiczeń i nie zdemotywować go w kontekście całego cyklu treningowego, adepci muszą posiadać wiedzę na temat intensywności ćwiczeń. Podczas kursu dowiedzą się, jak dobierać ją do poszczególnych podopiecznych. Zachowanie stałej motywacji jest bowiem niezwykle istotne.

Stabilizacja centralna oraz trening funkcjonalny

To zagadnienie jest jedną z podstaw cyklu treningowego. Posiadając wiedzę w tym zakresie, kandydat na trenera będzie wiedział, jakie ćwiczenia zalecić, aby trenować nie tylko poszczególne elementy, ale przede wszystkim utrzymać stały rozwój wszystkich partii ciała klienta.

Ćwiczenia na maszynach, z ciężarem wolnym oraz z oporem własnego ciała

Nie da się ukryć, że ćwiczenia siłowe wiążą się z pewnym ryzykiem, dlatego niezwykle istotne jest przede wszystkim dokładne ich wytłumaczenie oraz nadzór nad poprawnym wykonywaniem tego rodzaju treningu przez podopiecznego.

Zdrowy kręgosłup oraz kontuzje układu ruchu

Dobry trener personalny będzie nie tylko opracowywał plany treningowe, ale również umiał zareagować w przypadku różnego rodzaju kontuzji i uszczerbków na zdrowiu. Kursanci dowiedzą się, jak dobierać poszczególne ćwiczenia, aby uniknąć tych nieprzyjemności.

Nadwaga i otyłość

Coraz więcej osób korzysta z usług trenerów personalnych, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Podczas kursu kandydaci posiądą rozległą wiedzę na temat zrzucania tkanki tłuszczowej. Dzięki temu praca z osobami cierpiącymi na nadwagę lub otyłość będzie sprawna, a przede wszystkim niezwykle satysfakcjonująca.

Podstawy dietetyki

Jak powszechnie wiadomo, skuteczny cykl treningowy składa się nie tylko z ćwiczeń. Ważna jest także odpowiednia dieta. Kursanci dowiedzą się, jak niektóre rodzaje żywności wpływają na nasz organizm oraz jak jeść zdrowo – wiedzę tę będą mogli przekazywać swoim klientom.

Trening dla kobiet w ciąży oraz osób starszych

Branża stale się rozwija i coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnego trenera personalnego. Wśród nich są także kobiety ciężarne oraz seniorzy. Aby wyjść naprzeciw ich potrzebom, kursanci muszą wiedzieć, jakiego rodzaju ćwiczenia dobrać i jaka intensywność treningów będzie najlepsza oraz najbardziej skuteczna.

Strefy treningu, trening cardio oraz trening outdoor

Mowa tu o kwestiach, które są niezaprzeczalnie istotnym elementem wielu planów treningowych. Choć z pewnością wielu kandydatów na trenera posiada obszerną wiedzę na ten temat, to podczas kursu poszerzą ją i utrwalą. Dzięki temu wspomniane rodzaje treningów będą skuteczne i przynoszące należyte rezultaty.

Rozgrzewka oraz Cool Down

Wiele osób nie docenia tego, jak bardzo istotna jest rozgrzewka przed treningiem oraz rozluźnienie ciała po nim. Jest to niezwykle duży błąd! Są to bardzo ważne kwestie, bez których trener personalny nie może się obejść, jeśli chce, aby jego podopieczni nie cierpieli na nieustanne urazy mięśni i stawów.

Stretching i odnowa biologiczna

Bardzo ważne jest również regularne rozciąganie poszczególnych partii mięśni, aby zachować pełną kontrolę nad własnym ciałem. Odnowa biologiczna służy z kolei nie tylko organizmowi, ale także samopoczuciu. Są to kwestie, na temat których kursanci dowiedzą się praktycznie wszystkiego.

Karta wywiadu, test sprawności fizycznej

Rozpoczęcie cyklu treningowego nie może rozpoczynać się inaczej, niż od dokładnego wywiadu oraz zbadania możliwości organizmu klienta. Jest to zupełna podstawa, bez której trudno jest ustalić dalsze kroki mające na celu poprawę kondycji czy zrzucenie dodatkowych kilogramów. Każdy trener personalny musi opanować te kwestie do perfekcji.

Część praktyczna kursu na trenera personalnego
oraz instruktora siłowni

Trening obwodowy

Nie jest to nic innego jak forma przygotowania organizmu do dalszego rozbudowywania mięśni. Przydaje się również podczas spalania tkanki tłuszczowej. Każdy kandydat na trenera powinien wiedzieć o treningu obwodowym wszystko i umieć go poprawnie przeprowadzić.

Trening stacyjny

Niezwykle wymagającym rodzajem treningu obwodowego jest trening stacyjny. Stosuje się go bardzo często, w wielu przypadkach. Kursanci opanują jego wykonywanie oraz dowiedzą się, w jakich sytuacjach będzie najbardziej skuteczny.

Trening funkcjonalny

Część praktyczna obejmuje rozszerzenie informacji na temat tego rodzaju aktywności. Przyszli trenerzy będą musieli także umieć go odpowiednio przeprowadzać. Istotna jest tu precyzja oraz odpowiedni dobór ćwiczeń.

Trening interwałowy HIIT, Tabata

Mowa tutaj o dwóch rodzajach aktywności niezwykle skutecznych podczas spalania tkanki tłuszczowej oraz poprawy kondycji. Trenerzy personalni będą mogli skorzystać z doświadczenia nabytego podczas kursu, aby trening przebiegał sprawnie i nie niósł ze sobą ryzyka kontuzji. Jest to jedna z bardziej istotnych kwestii.

Zapoznanie się ze sprzętem stacjonarnym na siłowni

Znaczna część treningu odbywa się na siłowni, a co za tym idzie, istotne będzie nabycie wiedzy na temat poszczególnych urządzeń. Kursanci będą umieli w pełni wykorzystać potencjał stojący za każdym z nich. Dowiedzą się również, jak użytkować je bezpiecznie.

Zapoznanie się ze sprzętem wolnym na siłowni

Podobnie jak w przypadku poprzedniego zagadnienia, nauka tego również będzie dotyczyć użytkowania wszelkich dobrodziejstw, jakie znajdują się na siłowni. Mowa tutaj jednak nie o potężnych maszynach, ale drobniejszych przedmiotach takich jak choćby hantle. Kursanci będą umieli się z nimi należycie obchodzić.

Metody treningu kulturystycznego

Tutaj także nastąpi rozszerzenie wiedzy, którą przyszli trenerzy nabyli podczas teoretycznej części kursu. Nauczą się oni zasad bezpieczeństwa podczas treningu siłowego. Dowiedzą się również, jak zbalansować ich intensywność i dostosować je do predyspozycji swoich klientów.

Stabilizacja

Mowa tutaj ponownie o jednej z najbardziej podstawowych kwestii treningowych. Stabilizacja będzie niezbędna do utrzymania prawidłowej postawy oraz zapewni odpowiednią formę organizmu klientów. Opanowanie tego zagadnienia jest niezbędne do stania się dobrym trenerem personalnym.

Ćwiczenia z partnerem oraz stretching w parach

Kto powiedział, że trening zawsze musi być indywidualny? Po opanowaniu podstawowej wiedzy na temat pracy w parach dobry trener będzie w stanie w niezwykle ciekawy sposób urozmaicić codzienne treningi. Powiew świeżości zawsze się przyda!

Nauka technik w poszczególnych ćwiczeniach kulturystycznych

Trening kulturystyczny to nie tylko kwestia wymagająca siły. Równie istotna jest umiejętność wykonywania ćwiczeń w bezpieczny, pozbawiony ryzyka kontuzji sposób. Kursanci posiądą na ten temat obszerną wiedzę, dzięki czemu tego rodzaju ćwiczenia będą im niestraszne!

Podstawy treningu na taśmach TRX

Taśmy tego rodzaju umożliwiają trening nie tylko różnorodny, ale i niezwykle satysfakcjonujący. Zagadnienie to wymaga kreatywności oraz pewnej rozważności. Umiejętności w tym zakresie są potrzebne, aby trening zawsze kończył się ogromną satysfakcją.

Wykorzystanie nowego sprzętu w klubach fitness – piłki, gumy elastyczne

Piłki i gumy kojarzone są powszechnie kojarzone raczej z przyjemnym, lekkim treningiem. Jednak w przypadku odpowiedniego ich zastosowania wszelkie ćwiczenia charakteryzują się niezwykłą skutecznością. Jest to podstawa zwłaszcza dla trenerów aspirujących do pracy w klubach fitness.

Test wiedzy praktycznej dla kursantów z zakresu ćwiczeń siłowych

Na sam koniec kursu odbędzie się test. Nie będzie on trudny, jeśli kandydaci w pełni przykładali się do zajęć i przyswoili odpowiednią wiedzę. Po zaliczeniu egzaminu każdy otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu, który jest pewnego rodzaju przepustką do wykonywania zawodu.
Kursy na trenera personalnego odbywają się w wielu renomowanych siłowniach w Polsce takich jak Champion Toruń, Panteon Gym, Scout Sport

Kadra prowadząca kurs na trenera personalnego w ATS-Sport

Michał Chalabala, bo o nim mowa, to były sportowiec, dziesięcioboista, 8-krotny medalista Mistrzostw Polski oraz reprezentant kraju na arenie międzynarodowej. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wystąpił na okładce magazynu Fitness Authority, dwukrotnie uczestniczył w finale „Czytelnik na okładkę Men’s Health” oraz zdobył tytuł Mistera Polski z roku 2007.
Takich wykładowców jest wielu – każdy z kursantów ma szansę na stanie się osobą z wyjątkowymi osiągnięciami, wielkim doświadczeniem oraz sukcesami zarówno zawodowymi, jak i sportowymi. Dlatego właśnie warto zapisać się na zajęcia!

Akademia prowadzi również kursy na trenera personalnego w formie indywidualnej 1 na 1,
skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej!

edycja kursu na trenera personalnego

Wyszkolona kadra trenerska

małe grupy zajęciowe

Kursy w małych grupach

mnóstwo zadowolonych absolwentów

Zadowoleni absolwenci

międzynarodowe uprawnienia

Międzynarodowe uprawnienia

autorskie programy nauczania

Autorskie programy nauczania

Własne obiekty

Własne obiekty

Ugruntowana pozycja na rynku

Ugruntowana pozycja na rynku

Porady i pomoc po kursie

Porady i pomoc po kursie

AKTUALNE KURSY NA TRENERA PERSONALNEGO

ATS w liczbach

< 0
absolwentów
0
miast w Polsce
0 %
skuteczności