NAJBLIŻSZE KURSY – Radom

KURS TRENERA FITNESS RADOM

 

Jesteś osobą wysportowaną? Ćwiczenia są Twoim sposobem na życie? Dzień bez aktywności fizycznej uważasz za stracony, bo sport jest motorem napędzającym Cię do działania? Masz poczucie, że nadszedł w Twoim życiu moment, w którym chcesz pójść o krok dalej? Jeśli tak, nie wahaj się – czas podążyć za tym głosem i zrobić kurs na instruktora fitness!

Dlaczego warto ukończyć kurs instruktora fitness?

Odpowiedź jest prosta – jako instruktor fitness masz do spełnienia niezwykle ważną misję. Jaka to misja? Być może z własnego doświadczenia wiesz, że szukamy w tego typu aktywności odskoczni od codzienności. Monotonia życia, nadmiar obowiązków, piętrzące się problemy – to wszystko sprawia, że ludzie dążą do swego rodzaju ucieczki; czegoś, co przywróci harmonię w ich życiu i doda im nowej, świeżej energii. Dlatego tak wiele osób wybiera dziś zajęcia fitness – stanowią one siłę do walki z prozą codziennego, stresującego życia – często dają nawet lepsze efekty niż wizyta u psychologa lub innego specjalisty. Jeżeli czujesz w sobie odwagę i moc, by każdego dnia uszczęśliwiać ludzi poprzez aktywne organizowanie im czasu, przed Tobą pozostał tylko jeden krok – zapisz się na kurs instruktora fitness! Radom jest miejscem, w którym masz taką możliwość.

Kto nadaje się na kurs instruktora fitness?

Aby ukończyć kurs instruktora fitness, musisz być przede wszystkim osobą prowadzącą zdrowy tryb życia – będziesz w końcu przykładem dla uczestników Twoich zajęć, dlatego sprawność fizyczna, zdrowa dieta czy miłość do aktywności ruchowej to podstawowe cechy, którymi musisz się wyróżniać. Nie zapominaj również, że podczas pracy z grupą osób bardzo przydatna jest umiejętność właściwego komunikowania się z drugim człowiekiem. Z pewnością przyda Ci się empatia, aby uczestnicy traktowali zajęcia z Tobą jako tę właśnie pożądaną odskocznię od codzienności. Poza tym ważne jest również posiadanie poczucia rytmu, niezbędnego przy tworzeniu układów choreograficznych.

Jakie zajęcia obejmuje kurs instruktora fitness?

Na początku ocenimy Twoje umiejętności ruchowe, z kolei dalsza część opierać się będzie na czterech blokach:

  • W pierwszym bloku zajęć poznasz podstawy fitnessu oraz choreografii, a także sposoby komunikowania się z grupą. Nauczysz się dodatkowo budować układy chorograficzne.
  • Drugi blok odsłoni przed Tobą tajniki aerobiku – poznasz tu podstawowe kroki charakterystyczne dla tej formy aktywności.
  • W trzecim bloku zaprezentujemy Ci zasady step aerobiku.
  • Czwarty blok kursu to zapoznanie się z metodami wzmacniającymi poszczególne partie ciała.

Co zyskasz po ukończeniu kursu na instruktora fitness?

O Twoje profesjonalne przygotowanie zadbają trenerzy z Akademii Trenerów Sportu. Po ukończeniu naszego kursu otrzymasz legitymację w wersji polsko- i anglojęzycznej; a także specjalny, dwujęzyczny certyfikat. Posiadając tak mocne fundamenty, możesz podjąć pracę instruktora fitness w centrach sportowych czy w klubach fitness; dołączając zaś do zespołu trenerów uzyskasz świetną okazję do aktywnego spędzania wakacji w różnego rodzaju szkółkach kolonijnych i na obozach sportowych. Co więcej, dwujęzyczny certyfikat trenera fitness otwiera przed Tobą możliwość wyjazdów zagranicznych – dokumenty, które otrzymasz po zakończeniu kursu, są akceptowane na terenie całej Unii Europejskiej!

 
LogoL
zielona góra kurs trenera personalnego

Sprawdź relacje z kursu

ATS w liczbach

< 0
absolwentów
0
miast w Polsce
0 %
skuteczności