Kurs na trenera personalnego

Akademii Trenerów Sportu kursy trenerskie prowadzone są przez utytułowanych sportowców. Przekazują oni swoją wiedzę jak i doświadczenie nabyte podczas zawodów i pracy. Kursy trenerskie to okazja dla Ciebie, aby oprócz wiedzy poznać metody treningowe oraz żywieniowe, które nie są opisane w książkach. Są to zajęcia dla osób, które lubią wysiłek oraz aktywnie spędzanie czasu.
Akademia posiada duże doświadczenie w prowadzeniu kursów różnych specjalności. Zajęcia prowadzone są przez wybitnych specjalistów, którzy na pewno spełnią wasze wymagania, podzielą się wiedzą i umiejętnościami. Jeżeli chcielibyście uzyskać kwalifikację trenera personalnego, serdecznie zapraszamy do współpracy. Organizujemy kurs, który gwarantuje zdobycie uprawnień umożliwiających podjęcie pracy o charakterze trenera personalnego. Jeżeli lubisz sport i chcesz poprawić swoje finanse, koniecznie zgłoś się do nas! Zawód ten daje duże możliwości na rynku pracy, ponieważ jest coraz większe zapotrzebowanie na aktywny i zdrowy styl życia.

Jak zostać trenerem personalnym?

Aby pracować w tym zawodzie, należy spełnić kilka wymogów. Na szczęście nie stawiają one przed kandydatami przesadnie wielkich trudności – zwykle tego zawodu podejmują się pasjonaci, dla których pewne umiejętności są bardzo łatwe do nabycia. Z pewnością trzeba być osobą wysportowaną, a przede wszystkim kochającą sport. Trzeba również posiadać należytą wiedzę oraz pewne cechy, o których powiemy za chwilę. Jeśli chodzi o wymagania czysto formalne – tych nie ma za wiele. Należy mieć zaświadczenie lekarskie, poświadczające o braku chorób uniemożliwiających wykonywanie tego zawodu, oraz przejść odpowiedni kurs.

Dobry trener personalny nie tylko posiada szeroką wiedzę z zakresu anatomii, wychowania fizycznego czy fizjologii, ale powinien także charakteryzować się zapałem do pracy oraz umiejętnością motywowania swoich podopiecznych. Przydaje się również talent do wyczuwania i wychwytywania potrzeb oraz trudności osób, nad którymi sprawuje on pieczę, aby plany treningowe były możliwie jak najbardziej efektywne.

Gdzie szukać pracy jako trener personalny? Znalezienie zatrudnienia jest bardzo proste, ponieważ rynek, zupełnie jak gąbka, chłonie nowe talenty w tej branży. Można na przykład złożyć CV wraz z zaświadczeniem o ukończeniu kursu do wybranego klubu lub działać na własną rękę jako freelancer.

Jak wygląda szkolenie na trenera personalnego?

Kurs na trenera personalnego składa się z dwóch bloków: praktycznego i teoretycznego. Poniżej omówimy pokrótce każdy z nich.

Część teoretyczna kursu na trenera personalnego

Powtórka z anatomii, fizjologii człowieka oraz biochemii

Nie można wyobrazić sobie dobrego trenera personalnego pozbawionego informacji na tak podstawowe tematy. Choć wiedza czysto podręcznikowa może się wydać niepotrzebna, to nie ulega najmniejszej wątpliwości, że przełożenie jej na praktykę będzie niezbędne, aby dobrze radzić sobie w zawodzie. Dzięki niej unikniemy wszelkich kontuzji i nieprzyjemności, a trening będzie dobrze zaplanowany oraz efektywny.

Typy budowy, wady postawy

Aby dobrze rozpoznawać problemy oraz niedogodności, z którymi zmagają się klienci, należy posiadać szczegółową wiedzę na temat wad postawy. Dzięki niej będzie można dobierać odpowiednie ćwiczenia. Równie istotna jest umiejętność rozpoznania typu budowy podopiecznego.

Metody treningu kulturystycznego

Trener personalny musi także zdawać sobie sprawę z tego, jakie ćwiczenia będą bezpieczne dla danej osoby, a z jakich powinno się zrezygnować – tak jest w przypadku treningu kulturystycznego, który wydaje się wyjątkowo niebezpieczny i niosący ze sobą ryzyko urazów. Ważny jest tutaj także rozsądek.

Rodzaje treningów

Kandydat na trenera musi także posiąść takie podstawy jak wiedza na temat różnych typów zalecanych ćwiczeń. Powinien wiedzieć, jak wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klienta, aby trening przebiegał sprawnie. Musi wiedzieć, jakiego rodzaje ćwiczeń zaleca się osobom o konkretnych dolegliwościach czy celach.

Intensywność ćwiczeń

Aby nie zrazić klienta do danego rodzaju ćwiczeń i nie zdemotywować go w kontekście całego cyklu treningowego, adepci muszą posiadać wiedzę na temat intensywności ćwiczeń. Podczas kursu dowiedzą się, jak dobierać ją do poszczególnych podopiecznych. Zachowanie stałej motywacji jest bowiem niezwykle istotne.

Stabilizacja centralna oraz trening funkcjonalny

To zagadnienie jest jedną z podstaw cyklu treningowego. Posiadając wiedzę w tym zakresie, kandydat na trenera będzie wiedział, jakie ćwiczenia zalecić, aby trenować nie tylko poszczególne elementy, ale przede wszystkim utrzymać stały rozwój wszystkich partii ciała klienta.

Ćwiczenia na maszynach, z ciężarem wolnym oraz z oporem własnego ciała

Nie da się ukryć, że ćwiczenia siłowe wiążą się z pewnym ryzykiem, dlatego niezwykle istotne jest przede wszystkim dokładne ich wytłumaczenie oraz nadzór nad poprawnym wykonywaniem tego rodzaju treningu przez podopiecznego.

Zdrowy kręgosłup oraz kontuzje układu ruchu

Dobry trener personalny będzie nie tylko opracowywał plany treningowe, ale również umiał zareagować w przypadku różnego rodzaju kontuzji i uszczerbków na zdrowiu. Kursanci dowiedzą się, jak dobierać poszczególne ćwiczenia, aby uniknąć tych nieprzyjemności.

Nadwaga i otyłość

Coraz więcej osób korzysta z usług trenerów personalnych, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Podczas kursu kandydaci posiądą rozległą wiedzę na temat zrzucania tkanki tłuszczowej. Dzięki temu praca z osobami cierpiącymi na nadwagę lub otyłość będzie sprawna, a przede wszystkim niezwykle satysfakcjonująca.

Podstawy dietetyki

Jak powszechnie wiadomo, skuteczny cykl treningowy składa się nie tylko z ćwiczeń. Ważna jest także odpowiednia dieta. Kursanci dowiedzą się, jak niektóre rodzaje żywności wpływają na nasz organizm oraz jak jeść zdrowo – wiedzę tę będą mogli przekazywać swoim klientom.

Trening dla kobiet w ciąży oraz osób starszych

Branża stale się rozwija i coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnego trenera personalnego. Wśród nich są także kobiety ciężarne oraz seniorzy. Aby wyjść naprzeciw ich potrzebom, kursanci muszą wiedzieć, jakiego rodzaju ćwiczenia dobrać i jaka intensywność treningów będzie najlepsza oraz najbardziej skuteczna.

Strefy treningu, trening cardio oraz trening outdoor

Mowa tu o kwestiach, które są niezaprzeczalnie istotnym elementem wielu planów treningowych. Choć z pewnością wielu kandydatów na trenera posiada obszerną wiedzę na ten temat, to podczas kursu poszerzą ją i utrwalą. Dzięki temu wspomniane rodzaje treningów będą skuteczne i przynoszące należyte rezultaty.

Rozgrzewka oraz Cool Down

Wiele osób nie docenia tego, jak bardzo istotna jest rozgrzewka przed treningiem oraz rozluźnienie ciała po nim. Jest to niezwykle duży błąd! Są to bardzo ważne kwestie, bez których trener personalny nie może się obejść, jeśli chce, aby jego podopieczni nie cierpieli na nieustanne urazy mięśni i stawów.

Stretching i odnowa biologiczna

Bardzo ważne jest również regularne rozciąganie poszczególnych partii mięśni, aby zachować pełną kontrolę nad własnym ciałem. Odnowa biologiczna służy z kolei nie tylko organizmowi, ale także samopoczuciu. Są to kwestie, na temat których kursanci dowiedzą się praktycznie wszystkiego.

Karta wywiadu, test sprawności fizycznej

Rozpoczęcie cyklu treningowego nie może rozpoczynać się inaczej, niż od dokładnego wywiadu oraz zbadania możliwości organizmu klienta. Jest to zupełna podstawa, bez której trudno jest ustalić dalsze kroki mające na celu poprawę kondycji czy zrzucenie dodatkowych kilogramów. Każdy trener personalny musi opanować te kwestie do perfekcji.

Część praktyczna (25h)kursu na trenera personalnego

Trening obwodowy

Nie jest to nic innego jak forma przygotowania organizmu do dalszego rozbudowywania mięśni. Przydaje się również podczas spalania tkanki tłuszczowej. Każdy kandydat na trenera powinien wiedzieć o treningu obwodowym wszystko i umieć go poprawnie przeprowadzić.

Trening stacyjny

Niezwykle wymagającym rodzajem treningu obwodowego jest trening stacyjny. Stosuje się go bardzo często, w wielu przypadkach. Kursanci opanują jego wykonywanie oraz dowiedzą się, w jakich sytuacjach będzie najbardziej skuteczny.

Trening funkcjonalny

Część praktyczna obejmuje rozszerzenie informacji na temat tego rodzaju aktywności. Przyszli trenerzy będą musieli także umieć go odpowiednio przeprowadzać. Istotna jest tu precyzja oraz odpowiedni dobór ćwiczeń.

Trening interwałowy HIIT, Tabata

Mowa tutaj o dwóch rodzajach aktywności niezwykle skutecznych podczas spalania tkanki tłuszczowej oraz poprawy kondycji. Trenerzy personalni będą mogli skorzystać z doświadczenia nabytego podczas kursu, aby trening przebiegał sprawnie i nie niósł ze sobą ryzyka kontuzji. Jest to jedna z bardziej istotnych kwestii.

Zapoznanie się ze sprzętem stacjonarnym na siłowni

Znaczna część treningu odbywa się na siłowni, a co za tym idzie, istotne będzie nabycie wiedzy na temat poszczególnych urządzeń. Kursanci będą umieli w pełni wykorzystać potencjał stojący za każdym z nich. Dowiedzą się również, jak użytkować je bezpiecznie.

Zapoznanie się ze sprzętem wolnym na siłowni

Podobnie jak w przypadku poprzedniego zagadnienia, nauka tego również będzie dotyczyć użytkowania wszelkich dobrodziejstw, jakie znajdują się na siłowni. Mowa tutaj jednak nie o potężnych maszynach, ale drobniejszych przedmiotach takich jak choćby hantle. Kursanci będą umieli się z nimi należycie obchodzić.

Metody treningu kulturystycznego

Tutaj także nastąpi rozszerzenie wiedzy, którą przyszli trenerzy nabyli podczas teoretycznej części kursu. Nauczą się oni zasad bezpieczeństwa podczas treningu siłowego. Dowiedzą się również, jak zbalansować ich intensywność i dostosować je do predyspozycji swoich klientów.

Stabilizacja

Mowa tutaj ponownie o jednej z najbardziej podstawowych kwestii treningowych. Stabilizacja będzie niezbędna do utrzymania prawidłowej postawy oraz zapewni odpowiednią formę organizmu klientów. Opanowanie tego zagadnienia jest niezbędne do zostania dobrym trenerem personalnym.

Ćwiczenia z partnerem oraz stretching w parach

Kto powiedział, że trening zawsze musi być indywidualny? Po opanowaniu podstawowej wiedzy na temat pracy w parach dobry trener będzie w stanie w niezwykle ciekawy sposób urozmaicić codzienne treningi. Powiew świeżości zawsze się przyda!

Nauka technik w poszczególnych ćwiczeniach kulturystycznych

Trening kulturystyczny to nie tylko kwestia wymagająca siły. Równie istotna jest umiejętność wykonywania ćwiczeń w bezpieczny, pozbawiony ryzyka kontuzji sposób. Kursanci posiądą na ten temat obszerną wiedzę, dzięki czemu tego rodzaju ćwiczenia będą im niestraszne!

Podstawy treningu na taśmach TRX

Taśmy tego rodzaju umożliwiają trening nie tylko różnorodny, ale i niezwykle satysfakcjonujący. Zagadnienie to wymaga kreatywności oraz pewnej rozważności. Umiejętności w tym zakresie są potrzebne, aby trening zawsze kończył się ogromną satysfakcją.

Wykorzystanie nowego sprzętu w klubach fitness – piłki, gumy elastyczne

Piłki i gumy kojarzone są powszechnie kojarzone raczej z przyjemnym, lekkim treningiem. Jednak w przypadku odpowiedniego ich zastosowania wszelkie ćwiczenia charakteryzują się niezwykłą skutecznością. Jest to podstawa zwłaszcza dla trenerów aspirujących do pracy w klubach fitness.

Test wiedzy praktycznej dla kursantów z zakresu ćwiczeń siłowych

Na sam koniec kursu odbędzie się test. Nie będzie on trudny, jeśli kandydaci w pełni przykładali się do zajęć i przyswoili odpowiednią wiedzę. Po zaliczeniu egzaminu każdy otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu, który jest pewnego rodzaju przepustką do wykonywania zawodu.
Kursy na trenera personalnego odbywają się:

Kadra prowadząca kurs na trenera personalnego w ATS

Kadra prowadząca zajęcia i wykłady to utytułowani sportowcy z doświadczeniem i wykształceniem, którzy są w stanie przekazać wiedzę oraz umiejętności w sposób przystępny i niezwykle interesujący. Mgr Wioletta Stadnik jest wicemistrzynią Polski w Fitness Model Poland. Posiada również wieloletnie doświadczenie jako trener personalny. Regularnie startuje w różnorakich zawodach, w których zajmuje czołowe miejsca i osiąga niebywałe sukcesy. Potwierdza tym samym swoje predyspozycje do prowadzenia kursu oraz umiejętności i doświadczenie, które chce przekazać swoim kursantom.

Absolwenci kursu na trenera personalnego w ATS

Nasza Akademia trenerów sportu wyszkoliła już wielu absolwentów, którzy wspaniale radzą sobie na rynku pracy oraz osiągają wiele sukcesów. Warto wspomnieć w szczególności o jednym z nich. Michał Chalabala, bo o nim mowa, to były sportowiec, dziesięcioboista, 8-krotny medalista Mistrzostw Polski oraz reprezentant kraju na arenie międzynarodowej. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wystąpił na okładce magazynu Fitness Authority, dwukrotnie uczestniczył w finale „Czytelnik na okładkę Men’s Health” oraz zdobył tytuł Mistera Polski z roku 2007. Takich absolwentów jest wielu – każdy z kursantów ma szansę na stanie się osobą z wyjątkowymi osiągnięciami, wielkim doświadczeniem oraz sukcesami zarówno zawodowymi, jak i sportowymi. Dlatego właśnie warto zapisać się na zajęcia!

Wyszkolona kadra trenerska

małe grupy zajęciowe

Kursy w małych grupach

mnóstwo zadowolonych absolwentów

Zadowoleni absolwenci

międzynarodowe uprawnienia

Międzynarodowe uprawnienia

autorskie programy nauczania

Autorskie programy nauczania

Własne obiekty

Własne obiekty

Ugruntowana pozycja na rynku

Ugruntowana pozycja na rynku

Porady i pomoc po kursie

Porady i pomoc po kursie

AKTUALNE KURSY NA TRENERA PERSONALNEGO

ATS w liczbach

< 0
absolwentów
0
miast w Polsce
0 %
skuteczności

Nasi absolwenci o nas

  1. Jestem bardzo zadowolona, że mogłam skorzystać z oferty ATS -Akademia Trenerów Sportu 👈 Dzięki zdobytej wiedzy mogłam rozwinąć się do takiego stopnia, że na chwilę obecną mam od góry do dołu zapełniony grafik i bardzo mi kurs pomógł w uzupełnieniu wiedzy

    Danuta Makowska
  1. Mam za sobą dwa kursy z ATS - jeden na trenera i drugi na instruktora fitness. Muszę przyznać, że znają się doskonale zarówno na przekazywaniu wiedzy jak i na ćwiczeniach co sprawia, że są najlepszym wyborem z wszystkich dostępnych szkoleń w tej specjalizacji.

    Krzysztof Mazur