stawy

Trenujesz? Zadbaj o swoje stawy

Wzmożona aktywność fizyczna to dodatkowe obciążenie dla stawów. Najbardziej odczuwają to kulturyści, ponieważ podnoszenie dużych ciężarów bardzo mocno je eksploatuje. Jeśli odpowiednio nie zadbasz o stawy może to skutkować przewlekłym bólem, poważnymi uszkodzeniami, a w efekcie niemożnością kontynuowania treningów. Dobrze dobrane suplementy pomogą Ci zregenerować stawy i wzmocnić Twoje zdrowie.

Suplementacja

Osoby, które borykają się z chorobami stawów np. zapaleniem lub zwyrodnieniem, wiedzą, że w fazie zaostrzenia dolegliwości niemal każdy ruch sprawia ból. W zaawansowanym stadium choroby niezbędna jest pomoc osób trzecich. Aby tego uniknąć, należy regularnie wzmacniać stawy.

Preparaty na stawy dla sportowców (głównie stworzone z myślą o kulturystach) dzielą się na dwa rodzaje  ze względu na swoją skuteczność. Do pierwszej grupy, o wysokiej
skuteczności, należą:

– kolagen, który jest naturalnym białkiem występujący w organizmie człowieka
– siarczan glukozaminy, który odpowiada za budowanie tkanki łącznej
– wapń i witamina D, które wzmacniają kości i tkankę chrzęstną
– siarczan chondroityny, który naturalnie jest składnikiem tkanki łącznej

Do drugiej grupy należą preparaty mnie skuteczne, jednak nadal cieszące się dużą popularnością. Są to:

żelatyna,
bromelina,
chrząstka rekina.

Jak przyjmować preparaty na stawy?

W celu odbudowy i regeneracji stawów kulturyści przyjmują preparat przez około miesiąc, 2 razy do roku. Specjaliści zalecają mieszanie ze sobą różnych środków, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt. Zanim zaczniemy przyjmować suplementy, które pomogą nam wzmocnić stawy należy koniecznie przeczytać ulotkę, zapoznać się z dokładnym dawkowaniem oraz ewentualnymi skutkami ubocznymi.