Co to jest studio treningu personalnego ? Ponieważ zapotrzebowanie na usługi trenerów osobistych stale rośnie, coraz więcej osób rozpoczyna pracę w tej branży jako trenerzy lub otwiera studia jako firmy. Studio treningu personalnego jest dokładnie tym, czym może się wydawać: Jest to obiekt wyposażony w sprzęt i funkcje niezbędne do tego, by klient mógł korzystać z usług trenera personalnego. Jest to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto chce budować biznes na pomaganiu innym ludziom w kształtowaniu ich sylwetki, a nie działać jako niezależny wykonawca lub pracownik innej firmy. Istnieje wiele różnych sposobów na rozpoczęcie działalności w danej dziedzinie, ale każde podejście ma swoje plusy i minusy. Zanim zrobisz pierwszy krok w kierunku otwarcia własnego studia, ważne jest, abyś dokładnie zrozumiał, co to oznacza i co się z tym wiąże, tak abyś mógł podjąć świadomą decyzję, które kroki są dla Ciebie odpowiednie.

 Jaka jest różnica między studiem treningu personalnego a siłownią?

Siłownia to duże przedsięwzięcie, które zwykle oferuje wiele różnych rodzajów sprzętu i zajęć, a także trenerów personalnych. W Twojej okolicy może znajdować się kilka takich placówek. Dla osób, które chcą poprawić swoją kondycję, ale nie mają czasu lub ochoty na ćwiczenia w grupie, siłownia jest świetnym rozwiązaniem. Z drugiej strony, studio treningu personalnego jest o wiele bardziej wyspecjalizowanym biznesem. Oferuje jeden rodzaj usług – trening personalny – i jeden rodzaj produktu – wyniki. Pojedyncza osoba odwiedza studio, aby otrzymać indywidualną uwagę i trening dostosowany do jej potrzeb i celów. Studio jest również świetną opcją dla osób, które chcą bardziej spersonalizowanego doświadczenia. Ten rodzaj podejścia do fitnessu staje się coraz bardziej popularny. Możesz zaplanować swoje sesje w zależności od harmonogramu klienta lub sprawić, że będą one bardziej interaktywne dzięki spotkaniom w Twoim studio.

 Dlaczego warto otworzyć studio treningu personalnego?

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać   jako ścieżkę kariery, a te z kolei mogą przekładać się na powody, dla których warto otworzyć własne studio. Do najczęstszych powodów, dla których ludzie decydują się zostać trenerami personalnymi, należą: pasja do fitnessu, chęć niesienia pomocy innym ludziom, dążenie do samosterowności i samozatrudnienia oraz pragnienie wywarcia pozytywnego wpływu na społeczeństwo. Jako właściciel firmy będziesz mieć możliwość większej elastyczności i kreatywności, ustalania własnych godzin pracy i pracy w branży, która szybko się rozwija. Jako niezależny wykonawca możesz także pobierać wyższe opłaty niż jako pracownik. Trening personalny to bardzo lukratywna branża, a jeśli otworzysz własne studio, będziesz mógł zatrzymać większą część swoich zarobków.

 Korzyści z otwarcia studia treningu personalnego

– Możesz zarobić więcej pieniędzy. Istnieje ogromny popyt na usługi treningu personalnego, a Twoje stawki będą zależały od Twojego doświadczenia i wykształcenia, lokalizacji i rodzaju oferowanych usług. Średnia stawka za trening personalny jeden na jeden wynosi około 100-200zł za sesję. Jest tu więcej miejsca na rozwój i wyższe marże zysku niż w wielu innych branżach. – Możesz dostosować swój harmonogram. Główną zaletą pracy na własny rachunek jest to, że można samemu ustalać godziny pracy i określać, jak dużo (lub mało) chce się pracować. Można też skupić się na klientach, którzy najbardziej cię potrzebują. Możesz specjalizować się w pomaganiu klientom w osiąganiu konkretnych celów, takich jak przebiegnięcie maratonu, lub skupić się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

 Wady otwarcia studia treningu personalnego

– Za cały sprzęt trzeba zapłacić z góry. Sprzęt ten może być dość drogi, więc trzeba się upewnić, że dysponuje się kapitałem niezbędnym do jego zakupu. – Będziesz odpowiedzialny za własne ubezpieczenie i podatki. Jako osoba pracująca na własny rachunek będziesz musiał pokrywać te wydatki samodzielnie – jest to kolejny powód, dla którego ważne jest, aby pobierać opłaty w takiej wysokości, aby przyniosły one zdrowy zysk. – Do obowiązków przedsiębiorcy należy poszukiwanie klientów. Może to być trudne, zwłaszcza gdy dopiero zaczynamy. Możesz znać wiele osób w swojej społeczności, ale nie wszyscy są zainteresowani fitnessem. – Możesz mieć mniejsze możliwości zatrudnienia. Niektórzy ludzie, którzy zostali zwolnieni z pracy lub zrezygnowali z niej, aby pracować na własny rachunek, znajdują się w niekorzystnej sytuacji przy poszukiwaniu nowej pracy. Piętno „wolnego strzelca” może utrudnić znalezienie zatrudnienia, zwłaszcza jeśli nie pracujesz już od dłuższego czasu.

 Podsumowanie

Otwarcie studia treningu personalnego może być świetnym sposobem na przekształcenie swojej pasji do fitnessu i pomagania innym w dochodowy biznes. Ważne jest, aby rozważyć zalety i wady tego typu modelu biznesowego przed podjęciem dalszych działań. Chociaż istnieje wiele zalet związanych z pracą na własny rachunek, istnieją również pewne wady, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu działalności.

Przedstawiamy dwa studia, które współpracują z Akademią aby zobrazować jak wyglądają nowoczesne Studia treningu Personalnego

ES Fit Studio w Radomiu

Lady Fit w Łodzi

Zapraszamy również na nasze kursy, które odbywają się w całym kraju a najbliższy kurs trenera personalnego w Warszawie odbędzie się już w czerwcu!