Popularne zajęcia fitness – w szybko zmieniającym się świecie jutra, ważne jest, aby instruktor fitness był w stanie przewidywać i reagować na nowe trendy w miarę ich pojawiania się. Mając to na uwadze, rozmawialiśmy z liderami branży, aby dowiedzieć się, co przyszłość ma w zanadrzu dla świata fitnessu. Oto ich eksperckie przewidywania dotyczące pięciu najpopularniejszych zajęć fitness w 2022 roku.

HIIT

Co to jest HIIT? HIIT to skrót od angielskiej nazwy High-Intensity Interval Training (trening interwałowy o wysokiej intensywności). Polega on na wykonywaniu krótkich serii intensywnych ćwiczeń, po których następuje krótki okres odpoczynku i jest formą treningu sercowo-naczyniowego. Dzięki temu dobrze nadaje się dla osób zapracowanych, które chcą włączyć regularne ćwiczenia do swojego napiętego harmonogramu dnia. Dlaczego HIIT jest tak popularny? Treningi HIIT mają za zadanie pobudzić serce do pracy i zmusić organizm do maksymalnego wysiłku. Dzięki temu w krótkim czasie można uzyskać efekt treningu całego ciała.

Joga i medytacja

Popularne zajęcia fitness to też joga. Co to jest joga? Joga jest formą ćwiczeń i samorozwoju, którą często praktykuje się, zwracając szczególną uwagę na pozycje fizyczne, ćwiczenia oddechowe i medytację. Pozy jogi to zazwyczaj powolne, kontrolowane ruchy, które rozciągają i wzmacniają ciało, ale także angażują umysł. Udowodniono, że joga jest potężnym narzędziem w radzeniu sobie ze stresem, pomaga w rekonwalescencji po urazach i poprawia ogólny stan zdrowia. Dlaczego joga jest tak popularna? Joga jest zajęciem, które może być uprawiane przez osoby w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania, co czyni ją dostępną dla szerokiego grona odbiorców.

Ćwiczenia z ciężarem własnego ciała

Co to są ćwiczenia z ciężarem własnego ciała? W ćwiczeniach z ciężarem własnego ciała opór stawia tylko ciężar ciała – na przykład pompki lub wypady. Jeśli dodasz do nich aktywność aerobową, np. bieganie lub jazdę na rowerze, możesz przekształcić je w pełny trening. Tego typu ćwiczenia przynoszą wiele korzyści, m.in. zwiększają siłę mięśni, elastyczność i stabilność stawów. Dlaczego ćwiczenia z ciężarem własnego ciała są tak popularne? Wiele osób lubi prostotę ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Nie potrzebujesz żadnego sprzętu i możesz je wykonywać niemal wszędzie: w domu, na świeżym powietrzu lub na siłowni. Ponieważ w tych ćwiczeniach wykorzystuje się ciężar własnego ciała, są one bardzo mało obciążające. To sprawia, że są one doskonałym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają ćwiczyć lub wracają do zdrowia po kontuzji. Są to bardzo popularne zajęcia fitness w 2022 roku.

Trening siłowy i wytrzymałościowy

Co to jest trening siłowy? Trening siłowy polega na podnoszeniu ciężarów lub wykonywaniu innych ćwiczeń, które zwiększają siłę mięśni. Trening siłowy jest często wykonywany w połączeniu z ćwiczeniami aerobowymi (takimi jak bieganie czy jazda na rowerze) lub jako osobna sesja. Ma on na celu poprawę stanu mięśni i ich wzmocnienie, co jest korzystne dla zdrowia i może pomóc w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała. Dlaczego trening siłowy jest tak popularny? Trening siłowy przynosi wiele korzyści zdrowotnych, w tym pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała, poprawia postawę i zmniejsza ryzyko urazów.

Podsumowanie

Joga i medytacja przynoszą szereg korzyści, w tym poprawiają koncentrację i wydajność w pracy i szkole, obniżają poziom stresu i niepokoju oraz poprawiają długoterminowy stan zdrowia w miarę starzenia się. Ćwiczenia z ciężarem własnego ciała to mało obciążający trening siłowy całego ciała, który można wykonywać w dowolnym miejscu. Treningi HIIT mają za zadanie pobudzić serce do działania i zmusić organizm do maksymalnych wysiłków. Trening siłowy pomaga utrzymać zdrową wagę i zmniejszyć ryzyko kontuzji. Udowodniono, że są to skuteczne, bezpieczne i efektywne sposoby na uzyskanie dobrej formy i zachowanie zdrowia.

Zapraszamy do odwiedzenia strony naszego partnera oraz lidera w branży fitness studio Lady Fit w Łodzi