działalośc gospodarcza jako trener personalny

Jestem trenerem personalnym: 4 rzeczy, które musisz wiedzieć przed założeniem własnej firmy

Trener Personalny a własna firma

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak by to było pracować dla siebie? Być może zawsze chciałeś być swoim własnym szefem i założyć własną firmę. Może jesteś doświadczonym trenerem personalnym i chcesz założyć własną firmę fitness. A może po prostu uważasz, że byłoby to fajne! Niezależnie od tego, jaki jest Twój powód, jeśli to czytasz, prawdopodobnie chcesz dowiedzieć się więcej na temat zakładania własnej działalności gospodarczej w zakresie treningu personalnego. Na szczęście, nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Przy odrobinie planowania, badań i ciężkiej pracy możesz założyć dobrze prosperujący biznes, który pozwoli Ci pracować dla siebie. Co więcej, możesz zarabiać pieniądze, jednocześnie szkoląc innych i dobrze się przy tym bawiąc. Oto 4 rzeczy, które trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem własnej działalności w zakresie treningu personalnego.

Poznaj swoją wartość

Zanim w ogóle zaczniesz rozważać założenie własnej firmy, musisz mieć jasny obraz tego, ile jesteś wart. W tym celu trzeba zrobić kilka rzeczy: – Określić swoją stawkę godzinową. Rozpoczynając własną działalność, szybko przekonasz się, że nie ma jednej stawki, która byłaby odpowiednia dla wszystkich. Wynika to z faktu, że każdy ma swoje indywidualne uwarunkowania i preferencje, które wpływają na rodzaj świadczonych usług. – Określ swoje stawki za usługi niestandardowe. A co w sytuacji, gdy ludzie chcą, abyś pracował z nimi specjalnie? Na przykład, jeśli ktoś chce trenować do maratonu lub schudnąć, czego powinien oczekiwać? – Dowiedz się, ile za te same usługi płaci konkurencja. Nie chcesz podcinać cen konkurencji, ale nie chcesz też być droższy, niż to konieczne. – Oblicz marżę zysku. Bez względu na wysokość opłat trzeba wypracować zysk. Oznacza to, że trzeba wiedzieć, skąd się biorą koszty ogólne i dokąd idą zyski.

Uporządkuj swoje licencje i certyfikaty

Jedną z rzeczy, którą odkryjesz, rozpoczynając własny biznes fitness, jest to, że nie każdy zrozumie, że jesteś doświadczonym profesjonalistą. Na przykład wiele siłowni i studiów fitness wymaga, aby ich trenerzy personalni posiadali co najmniej tytuł licencjata. Ma to na celu wykazanie, że posiadasz kwalifikacje do trenowania innych, a nie jesteś kulturystą, który właśnie rozpoczął działalność w branży fitness. Aby uniknąć wszelkich potencjalnych problemów, należy upewnić się, że posiadasz licencję, certyfikat i jesteś w dobrej kondycji z odpowiednimi organami. Posiadanie ważnego certyfikatu trenera personalnego. Ma to na celu wykazanie, że prowadzisz działalność gospodarczą, a nie jesteś przypadkową osobą, która chce zacząć ćwiczyć.

Zbuduj silną markę dla swojej firmy

Kiedy rozpoczynasz swój własny biznes fitness, chcesz mieć pewność, że ludzie wiedzą, o co ci chodzi. Co więcej, chcesz sprawić, by ludzie chcieli do ciebie przychodzić. Aby to osiągnąć, musisz zastanowić się, co czyni twój biznes wyjątkowym i zbudować wokół tego markę. Można to zrobić na wiele sposobów. Na przykład, można stworzyć logo i wizytówki oparte na logo. Można zbudować stronę internetową, która będzie podkreślać markę i usługi. Można nawet spróbować reklamować się w mediach społecznościowych, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Możliwości są nieograniczone.

Zarezerwuj stałe godziny pracy

Jedną z rzeczy, którą szybko odkryjesz, rozpoczynając własną działalność, jest to, że twoja dostępność ma znaczenie. Dzieje się tak, ponieważ często będziesz prowadził zajęcia fitness lub wydarzenia związane z fitnessem, podczas których inni mogą chcieć, abyś z nimi współpracował. Co więcej, ludzie często rezerwują te wydarzenia z dużym wyprzedzeniem, co oznacza, że będziesz musiał zobowiązać się do określonej liczby godzin. W zależności od wielkości firmy i liczby wydarzeń organizowanych tygodniowo, można sobie z tym poradzić bez większych problemów. Najlepszym sposobem na to jest zarezerwowanie stałych godzin pracy. Oznacza to, że: – Wiedzieć, kiedy będzie się dostępnym. Musisz wiedzieć, kiedy będziesz w stanie pracować. Może się to różnić w zależności od osoby, ale mogą to być konkretne godziny w ciągu dnia. Można też zarezerwować sobie konkretne dni wolne. – Upewnienie się, że planujesz swoją pracę. Oznacza to, że trzeba wiedzieć, jakich ma się klientów i jaką pracę trzeba wykonać. Na przykład, jeśli masz klienta, który potrzebuje konkretnej sesji podnoszenia ciężarów, upewnij się, że jest ona zaplanowana w Twoim kalendarzu. Aktualizowanie listy klientów. Oznacza to, że musisz upewnić się, że Twoi klienci są na bieżąco i wiedzą, kiedy mają się u Ciebie zameldować. Powiadamianie ludzi, gdy jesteś zajęty. Oznacza to, że musisz informować klientów, kiedy jesteś zajęty. Może to być za pośrednictwem strony internetowej, wizytówek lub postów w mediach społecznościowych. Zaletą takiego postępowania jest to, że daje to klientom spokój i pozwala uniknąć zbyt długiego oczekiwania na Ciebie.

Wnioski

Rozpoczęcie działalności w branży fitness jest satysfakcjonującym doświadczeniem. Daje ci wolność pracy w dowolnym czasie i miejscu, a jednocześnie pozwala zarabiać pieniądze za swój czas. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że jest wiele do nauczenia się i przyzwyczajenia, zanim zaczniesz. Jeśli chcesz założyć własny biznes fitness, powinieneś przeczytać ten artykuł, aby pomóc Ci zacząć.

 

Zachęcamy również do odwiedzenia strony naszego partnera ES Fit studio, który może być wzorem dla innych

Sprawdź nowe terminy kursów na trenera personalnego