Esfit Studio

Współpraca z ESFIT Studio

Pandemia ? Zamknięte siłownie ? Brak ludzi na treningi ?
Nic bardziej mylnego ! Oto kolejne osoby przeszkolone w kwietniu przeze ATS-Sport oraz ekipę trenerów ESFIT pod zawód trenera personalnego

Przy okazji mogę się pochwalić, że minęło właśnie 4 lata, gdy razem z Sylwia Tyszko i ESFIT Studio współpracujemy z firmą ATS -Akademia Trenerów Sportu

Nasze osiągnięcia- kurs na trenera personalnego oraz fitness

Przez ten czas poprowadziliśmy 12 kursów grupowych na trenera personalnego i 9 na instruktora fitness oraz otworzyliśmy furtkę dla 11 osób w formie kursu indywidualnego.
Podczas trwania samej pandemii nasz kurs ukończyło 9 osób w wersji indywidualnej oraz grupach do 3 uczestników. ?
Łącznie około 80 osób ukończyło nasze kursy, w tym 8 pracuje w Esfit, a (z tego co wiemy) 9 innych osób pracuje w siłowniach w Radomiu i kilka poza naszym miastem. Nawet dwie osoby otworzyły swoje własne małe studio ??
Ależ to są liczby ????
A od maja zaczynamy szkolenia w nowej, zmodernizowanej formie, którą będziecie mogli niedługo sprawdzić na www.esfit.pl oraz na www.ats-sport.pl
Zapewne zaraz trafi się ktoś, kto powie, że kurs na trenera który trwa 3 weekendy, a indywidualny nawet 15 godzin? jest śmiechu warte. ?
Od razu odpowiem. Kurs na trenera personalnego i fitness to pierwszy krok który przedstawia jak wygląda ten zawód i praca w nim oraz uczy fundamentów treningowych, podstawowej anatomii i fizjologii, zarządzania czasem pracy trenera, unikania podstawowych błędów itp.
Jest to oczywiście zależne, kto na taki kurs przyjdzie. Osoby, które mają doświadczenie w trenowaniu wyciągną z takiego szkolenia na tyle, że spokojnie mogą zacząć pracę od naszego dnia. Gorzej jak ktoś kto nigdy nie trenował zaczyna swoją przygodę z tym sportem od kursu ?
To jak taka osoba wykorzysta naszą wiedzę i która z „gałęzi” pokazanej na kursie rozwinie to już inna kwestia.
Poprzestanie tylko na jednym szkoleniu na pewno będzie błędem. Chociaż są wyjątki, bo znam takich, którzy wyciągnęli z tego warsztatu na tyle, że do dziś treningi personalne to ich źródło utrzymania.
A jak już piszę to dodam jeszcze jedno zdanie ? Od początku 2021 pracujemy dodatkowo nad dwoma dużymi projektami, które ujrzą światło dziennie za kilka miesięcy – będzie petarda, dzięki której trenerzy po takim kursie i NIE TYLKO będą mogły rozwinąć skrzydła i działać ??
Po kilku latach w tej branży, którą obserwujemy wraz z żoną (Sylwia po kilkunastu ?) wiemy i widzimy, że to zawód, który śmiało można nazwać zawodem przyszłości – pod warunkiem, że masz wiedzę oraz robisz to z serca i pasji. ??
Sprawdź stronę internetowa naszego partnera: esfit.pl

Czytaj dalej: Stabilność finansowa w zawodzie trenera personalnego ? co musisz wiedzieć?