W jaki sposób wybrać dobrą akademię oferującą kursy trenerskie?

Obecnie trenerów personalnych przybywa z każdym tygodniem. Jest wiele miejsc gdzie można zrobić kurs i dostać śmieciową legitymację. Często oferują one przepełnione grupy po 20 osób, ich kadra instruktorska nie może się pochwalić żadnymi osiągnięciami, a egzamin „na poziomie podstawówki” nie wymaga zbyt wielkiej wiedzy od kursanta. Niektórym osobom może to odpowiadać, klient zapłaci i szczęśliwy otrzyma legitymację a firma prowadząca kurs cieszy się z zarobku. Tylko czy faktycznie o to w tym chodzi?
Jeśli chcesz się wyróżnić wśród coraz większej kadry trenerów, podstawą musi być obszerna wiedza. Dobry wygląd trenera to nie wszystko, aby zdobyć zaufanie klientów (choć na pewno jest to ważny czynnik przy wyborze trenera).

Czym powinien kierować się przyszły kursant przy wyborze akademii? Na pewno kadrą instruktorką. Opinię na temat instruktora, która będzie rzetelna, można sprawdzić w internecie. Przed zapisaniem się na kurs powinniśmy się dowiedzieć jak liczne są grupy. Mniejsza grupa to gwarancja aktywnego uczestnictwa w kursie. Ważne jest też, aby dowiedzieć się jak wygląda sam egzamin.

W naszej akademii stawiamy na te aspekty wielki nacisk, gdyż składają się one na wysoką jakość prowadzonych zajęć. Chcemy aby nasi absolwenci i przyszli trenerzy personalni byli bardzo dobrze przeszkoleni oraz posiedli jak największą wiedzę, co sprawi, że będą się wyróżniać na tle innych trenerów personalnych.

Pamiętajmy, że tylko dzięki wytężonej pracy można zajść daleko.