Jak zostać trenerem personalnym

Szeroko pojęta branża fitness przechodzi obecnie swój renesans. Wiele osób coraz chętniej korzysta z siłowni oraz pomocy trenera personalnego, ale także z innego rodzaju zajęć sportowych. Tendencja ta otwiera szereg możliwości przed wszystkimi, którzy pragną wejść w sportowo-fitnessowy świat od strony zawodowej. Dowiedz się, jaką ścieżkę zawodową możesz obrać.

Trener personalny

Pracę trenera personalnego możesz wykonywać zarówno na etacie ? w pełnym lub częściowym wymiarze godzin ? jak również w ramach własnej działalności. Jest to obecnie jeden z najszybciej zyskujących popularność zawodów z branży; coraz więcej osób zaczyna doceniać bowiem profesjonalne, fachowe wsparcie trenera podczas planowania treningów, jak i wykonywania ćwiczeń. Jeżeli dobrze komunikujesz się z innymi i pragniesz pomagać swoim Klientom w dążeniu do osiągnięcia zdrowej sylwetki i prawidłowej kondycji wybierz drogę trenera personalnego.

Instruktor zajęć fitness

Prowadzenie zajęć fitness przy współpracy z siłownią, czy klubem sportowym to doskonały sposób na rozpoczęcie pracy w branży sportowej. Prowadząc zajęcia nie tylko nabierzesz doświadczenia, ale także zbudujesz własną bazę kontaktów i poznasz specyfikę pracy z Klientem. Co więcej, decydując się na prowadzenie zajęć jako instruktor fitness, masz możliwość wyboru spośród szerokiej gamy treningów. Może to być pilates, aerobik, body pump, czy zajęcia z piłką.

Instruktor pływania

Jako instruktor pływania będziesz mieć okazję pracować zarówno z amatorami, jak i z bardziej doświadczonymi pływakami, którzy pragną rozwinąć swoje umiejętności i polepszyć swoje wyniki. Możesz prowadzić zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży, osób dorosłych i starszych. Oprócz nauki pływania możesz zająć się także prowadzeniem zajęć z wodnego aerobiku.

Sędzia

Praca sędziego sportowego nie jest ścieżką typową, jednak w dalszym ciągu ściśle związaną ze sportem. To dobry wybór zarówno dla osób zaczynających swoją przygodę z szeroko pojętą branżą fitness, jak i dla sportowców, którzy po zakończeniu kariery poszukują swojego miejsca. Niewątpliwą zaletą pracy sędziego jest duża elastyczność oraz możliwość wyjazdów służbowych. Co więcej, daje ona również możliwość nawiązywania kontaktów ze sportowcami, z którymi w późniejszym czasie możesz nawiązać współpracę osobistą.