Są to ćwiczenia, które umożliwiają Ci nie tylko wzmocnić ciało, ale też zredukować tkankę tłuszczową. Powinny być tak ułożone, aby pobudzić do pracy wszystkie mięśnie. Ważne jest tu utrzymanie odpowiedniego tętna, które powinno równać się ok. 75 % tętna maksymalnego. W tego rodzaju treningach przydatny jest
O czym warto wiedzieć przy treningu kardio?
Żeby ćwiczenia wykonywane w domu były równie skuteczne, jak te w fitnessowym klubie, ważne będzie spore samozaparcie, jeśli decydujemy się na trening w pojedynkę.Podstawą takiego treningu jest zbilansowana dieta, która sprawi, że szybciej osiągniemy swój cel. Ćwiczenia w domu będą dobrą alternatywą przy niepogodzie lub braku czasu, jeśli na co dzień ćwiczymy na dworze. Połączenie treningu kardio oraz siłowego zwiększy efekt który chcemy osiągnąć.
Trening ze sprzętem w klubie fitness i w domu
Profesjonalne sprzęt nie daje nam gwarancji efektu. Najwięcej zależy od nas!!! – czy będziemy potrafili dobrze skorzystać i spożytkować treningi. Większość urządzeń kardio ma wiele bardzo pożytecznych udogodnień, w tym programy interwałowe, pulsometr oraz wiele innych.Najpopularniejsze urządzenia do domowego kardio:
Stepper –   symulator chodzenia po schodach. Pracują tu przede wszystkim dolne partie ciała łydki , uda, pośladki,

bieżnia – symulator biegania. Ważne aby biegać w prawidłowej wyprostowanej pozycji

rowerek – ćwiczenie na nim należy do jednych z łatwiejszych i korzystniejszych dla serca.

Regulować możemy tempo z jakim jedziemy i wyznaczyć możemy trasę oraz czas, w który chcemy ją pokonać.
orbitrek – to urządzenie będące połączeniem bieżni i rowerka. Angażuje do pracy wszystkie partie mięśni, bardzo dobrze kształtując szczególnie mięśnie nóg i pośladków, ale w porównaniu np. z bieżnią nie obciąża nadmiernie stawów.