biznes trenera personalnego

Działalność gospodarcza jako trener personalny – 7 przydatnych zasad

Jako trener personalny posiadanie firmy to ogromne przedsięwzięcie, nawet jeśli firma jest niewielka. Ważne jest, aby upewnić się, że pokrywasz swoje rachunki i upewnić się, że wszystkie ruchome części Twojej firmy są zsynchronizowane. Gdybym mógł cofnąć się o 20 lat i sam być mentorem, to siedem niezbywalnych zasad biznesu fitness, które musisz mieć od samego początku, aby odnieść największy sukces.

Anulowanie zaplanowanych treningów

Zasady anulowania. Anulacje będą miały miejsce. Możesz zabezpieczyć swój czas (i dochód), stosując określoną politykę anulowania, która jest przekazywana w twoich umowach. Ponieważ obowiązują zasady anulowania, nie ma określonej ?zasady?, której należy przestrzegać. Jasno określ, czego potrzebujesz do anulowania (na przykład z 24-godzinnym wyprzedzeniem w przypadkach, które nie są nagłe). Uwzględnij w tej polityce konsekwencje za niestawienie się. Może to wyglądać na pobieranie od klienta połowy sesji lub pełnej stawki. To naprawdę zależy od tego, czego potrzebujesz, aby mieć zdrowe wyniki finansowe. Cokolwiek zdecydujesz, przeanalizuj to i ustnie wyjaśnij swoim klientom.

Tygodniowy plan

Tygodniowy plan. Nie da się zaplanować każdego aspektu działań lub wydarzeń na następny tydzień. W porządku. Oto, gdzie cenny jest luźny plan tygodniowy. Pod koniec każdego tygodnia zablokuj godzinę lub dwie, aby utworzyć tygodniowy plan. Zwróć uwagę, kiedy Twoi klienci są zaplanowani, wszelkie nadchodzące spotkania osobiste, jakiekolwiek zajęcia edukacyjne, w które będziesz się angażować itp. Słowo przestrogi ? nie pakuj się tak ciasno, że nie masz miejsca na poruszanie się i praktykowanie samoopieki.

Sposoby na ułatwienie kontroli nad harmonogramem zaplanowanych zajęć

Praca jako trener personalny to skomplikowany proces organizacyjny ze względu na dużą liczbę klientów. Proces zameldowania klienta. Odprawy klientów są częścią tego procesu, ale aby były one cenne zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego klienta, potrzebujesz systemu lub procesu do odprawy wszystkich klientów. Zazwyczaj zależy to od preferowanej przez klienta metody komunikacji i/lub tego, co oferujesz w wybranym przez niego pakiecie. W swoim planie tygodniowym zarezerwuj godzinę, aby wykonać te check-iny i zanotuj w plikach klientów, że zostało zakończone i jaką otrzymałeś odpowiedź. Dzięki temu dowiesz się, o czym należy dyskutować na następnej sesji.

Sieć skierowań

Praca, którą wykonujemy w branży, wymaga podejścia zespołowego. Zakres praktyki trenera personalnego jest ograniczony i konieczne jest, abyśmy mieli w naszej sieci uzupełniających się specjalistów. Abyśmy w odpowiednim czasie mogli połączyć klientów z odpowiednim dostawcą. Oceń, kogo masz w swojej sieci poleceń i wypełnij wszelkie luki, jeśli to konieczne.

System/proces polecania

W związku z siecią poleceń musisz również mieć proces, za pomocą którego kierujesz klientów do komplementarnych specjalistów. Działa dobrze, jeśli wypełnisz lukę, przedstawiając swojego klienta drugiemu profesjonaliście. To robi dwie rzeczy, zmniejsza wszelkie zastraszanie, jakie klient może odczuwać, podchodząc do nieznanej osoby, i wspiera klienta w szukaniu dodatkowej pomocy, zamiast polecania klienta i kierowania go do samodzielnego skontaktowania się z tą osobą. Pomaga to w realizacji zadań i odpowiedzialności.

Praca jako trener personalny a ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC jest koniecznością. Ten rodzaj ubezpieczenia był kiedyś prosty dla naszej branży, ale teraz istnieją różne sposoby pracy z klientami ? prywatnie, w domu, wirtualnie, na zewnątrz itp. Jest to dobry rozwiązanie, ponieważ oznacza, że ??możesz rozszerzyć swój zasięg i wpłynąć na więcej klientów; oznacza to jednak również, że musisz zachować szczególną ostrożność, aby zapewnić odpowiedni zasięg. Obejmuje to zadawanie właściwych pytań. Na przykład, jeśli zamierzasz szkolić klientów w ich domach, musisz upewnić się, że masz apteczkę pierwszej pomocy. Sprawdź, czy ubezpieczenie właściciela domu obejmuje wszystko, co wiąże się z potencjalnymi obrażeniami, jeśli wystąpią, i czy twoje ubezpieczenie pokryje cię, jeśli coś dzieje się. Inny przykład, jeśli szkolisz klientów wirtualnie, sprawdź, czy Twoje ubezpieczenie pokryje jakąkolwiek odpowiedzialność związaną ze szkoleniem klientów, którzy mieszkają w innym mieście lub lokalizacji. Na koniec, zawsze szukaj radcy prawnego w przypadku wszelkich umów i pytań przed podjęciem współpracy z klientami.

Konto oszczędnościowe na podatki. Jeśli otrzymujesz wynagrodzenie od placówki, może to nie mieć zastosowania (w zależności od tego, czy jesteś zatrudniony lub zatrudniony na podstawie umowy). Podatki od samozatrudnienia są wysokie (i nieco irytujące). Otwórz specjalne konto na te zobowiązania finansowe i zaplanuj odłożenie 25-30%. Masz również możliwość płacenia kwartalnie zamiast raz w miesiącu. Planuj podatki. Przyjdą po ciebie i złagodzi to ogromny stres, jeśli będziesz na to przygotowany psychicznie i finansowo.

Działalność gospodarcza jako trener personalny – podsumowanie

Oczywiście te siedem aspektów to nie jedyne rzeczy, które musisz mieć, aby prowadzić lub zarządzać udanym biznesem trenera personalnego. Jednak te siedem jest tym, do czego chciałbym być lepiej przygotowany, aby zająć się i uwzględnić, kiedy po raz pierwszy zaczynałem w branży. Jeśli nie masz niektórych z nich (lub żadnego z nich) na miejscu, jest w porządku. Nie ma czasu na składanie puzzli

 

Czytaj dalej: Przewodnik po łagodzeniu napięcia mięśni z użyciem rollera

Czytaj dalej: Personal training marketing