Co to jest indoor cycling

Zastanawiałeś się zawsze co to jest indoor cycling ? w tym artykule postaramy się przybliżyć Tobie to zagadnienie. Jazda na rowerze to świetny sposób na zdobycie ćwiczeń i świeżego powietrza. Ale co zrobić, jeśli nie możesz wyjść na zewnątrz, aby pojeździć na rowerze? Albo jeśli nie masz roweru? Wtedy z pomocą przychodzi indoor cycling. Jest to świetny sposób na uzyskanie wszystkich korzyści z jazdy na rowerze bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Czym jednak różni się ona od jazdy na świeżym powietrzu? W tym artykule poznamy różnice z jazdy na rowerze w pomieszczeniu a na zewnątrz. Damy Ci również kilka wskazówek, jak rozpocząć przygodę z tym rodzajem zajęć.

Czym jest indoor cycling?

Jest to świetny sposób na czerpanie wszystkich korzyści z jazdy na rowerze bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Ale czym różni się od jazdy na rowerze na zewnątrz? Indoor cycling to rodzaj stacjonarnej jazdy na rowerze treningowym. Można ją również usłyszeć pod nazwą spinning. Być może zastanawiasz się, czy indoor cycling jest taki sam jak outdoor cycling. Przekonajmy się!

Korzyści

Jeśli nie możesz wyjść na zewnątrz, aby pojeździć na rowerze, lub jeśli nie masz roweru, to właśnie wtedy na ratunek przychodzi indoor cycling.  To świetny sposób na uzyskanie wszystkich korzyści z jazdy na rowerze bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.

– Nauka – Indoor cycling pozwala nauczyć się podstaw jazdy na rowerze w kontrolowanym środowisku, będąc jednocześnie monitorowanym przez wyszkolonego instruktora.

– Cardio Fitness – Podczas jazdy na rowerze można uzyskać świetny trening cardio. Wzrost tętna jest równoważny z bieganiem. Zwiększa również wytrzymałość, siłę i szybkość.

– Redukcja stresu – Jazda na rowerze to świetny sposób na rozładowanie stresu i relaks. Jazda na rowerze pomoże uspokoić umysł i zmniejszyć napięcie i niepokój.

– Utrata wagi – Jazda na rowerze to świetny sposób na utratę wagi. Może być częścią zdrowej diety i programu ćwiczeń, aby pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej.

Różnice pomiędzy outdoor cycling a indoor cycling

Przyjrzyjmy się bardziej dogłębnie tym różnicom. Wysiłek – Podczas jazdy na rowerze na świeżym powietrzu możesz wykonywać wysiłek na poziomie, który jest dla Ciebie odpowiedni. Podczas jazdy na rowerze stacjonarnym siedzimy na rowerze stacjonarnym. Rower automatycznie zwiększa opór, aby zapewnić trening odpowiedni dla Twojego poziomu sprawności. – Intensywność – Poziom intensywności można zmienić w dowolnym momencie. Podczas jazdy na rowerze na zewnątrz intensywność zależy od pogody. Emocje – Możesz zwiększyć swoją prędkość, wspinać się na wirtualne góry i ścigać się z wirtualnymi konkurentami. Natomiast podczas jazdy na zewnątrz możesz doświadczyć emocji związanych z szybką jazdą po otwartych drogach. – Klimat – Podczas jazdy w pomieszczeniach zamkniętych nie musisz martwić się o pogodę. Możesz też jeździć na rowerze o każdej porze roku.

Porady dotyczące rozpoczęcia indoor cycling

Teraz, gdy już wiesz, więcej, jakie są korzyści z niego płynące i czym różni się od jazdy na świeżym powietrzu, możesz zastanawiać się, jak zacząć. Oto kilka wskazówek, jak rozpocząć przygodę z kolarstwem halowym. Zaopatrz się w odpowiedni sprzęt – Musisz upewnić się, że masz odpowiedni sprzęt. Najważniejszym elementem wyposażenia jest rower stacjonarny. Warto również zaopatrzyć się w klips do butów i kask rowerowy. Znajdź dobre studio Indoor Cycling – Istnieje wiele miejsc, które oferują ten rodzaj zajęć. Ważne jest znalezienie takiego, które znajduje się blisko Ciebie. Musisz zdecydować, czy chcesz wziąć udział w zajęciach grupowych czy jeździć samodzielnie. – Dobry plan treningowy – Musisz upewnić się, że masz dobry plan treningowy. Możesz zastosować się do jednego z wielu planów treningowych lub stworzyć swój własny.

Co to jest trening Crossowy ?