Trenerzy, od zawsze w zależności od wyznawanej szkoły treningu siłowego, spierają się, który sprzęt jest najlepszy w budowaniu sylwetki. Spór jest jeszcze większy w przypadku sprzętu, który można chwycić w jedną rękę, czyli Hantli i odważników kettlebell. Dziś głównie dzięki obiektom corssfitowych kettlebell przeżywają swój renesans ale nadal nie są tak popularne, jak dostępne powszechnie w każdej siłowni hantle.

Siła Uchwytu ? Zdecydowanie hantle bardziej oddziałują na przedramiona i uchwyt. Wszystko dzięki temu, że w treningu opartym na hantlach uścisk nie rozluźnia się nawet na moment, a mięśnie cały czas znajdują się pod napięciem. W ćwiczeniach z kettlebell więcej jest zmian pozycji i rozluźniania uchwytu.

Wyciskanie nad głowę ? Klasyczny ruch siłowy, wymagający dobrej stabilizacji centralnej oraz silnych i mobilnych barków. Zdecydowanie wybierz kettle. W większości ćwiczeń chcesz aby łopatki były przesunięte w dół w kierunku pośladków oraz mocno ściągnięte. Kettle dzięki temu, że opierają się o wierzchnią część przedramienia, w sposób naturalny ustawiają barki i łopatki w tych właśnie pozycjach.

C.D.N