trening FBW

Co to jest trening FBW ?

Zastanawiasz się co to jest trening FBW ? W tym wpisie na blogu dowiesz się, co to jest full body workout. Wykonywanie wielu ćwiczeń jednocześnie nazywane jest zestawem złożonym lub supersetem. Ogólna idea tej techniki polega na tym, że utrzymując wysokie tętno przez cały trening, możesz spalić więcej kalorii w krótszym czasie. Sprawdź nasz blog, aby dowiedzieć się wszystkiego o treningu całego ciała.

Co to jest trening całego ciała?

Trening całego ciała jest formą treningu siłowego, który obejmuje całe ciało poprzez zastosowanie kombinacji różnych ćwiczeń, które pracują nad każdą grupą mięśniową. Jednak zamiast skupiać się na jednej grupie mięśniowej w tym samym czasie, jak w przypadku treningu dzielonego na części ciała, wykonujesz trening całego ciała wykonując dwa ćwiczenia jednocześnie.

W rezultacie, w każdym ćwiczeniu angażujesz więcej mięśni. Zwiększa to całkowitą ilość kalorii spalanych podczas każdego treningu i przyspiesza proces budowania szczupłych mięśni.

Treningi całego ciała to świetny sposób na uzyskanie kondycji i zbudowanie mięśni. Można je wykonywać w dowolnym miejscu i nie wymagają żadnego specjalnego sprzętu.

 

Jak robić trening FBW

Istnieje wiele treningów całego ciała, które możesz wypróbować, ale najlepszym sposobem na ćwiczenie FBW jest rozpoczęcie od prostego treningu całego ciała, takiego jak ten poniżej. Możesz wykonywać ten trening co drugi dzień, by dać mięśniom czas na regenerację.

Kluczem do uzyskania świetnych rezultatów w treningu całego ciała jest wykonywanie każdego ćwiczenia w prawidłowej formie. Oto przykład, jak ustawić i wykonać trening całego ciała z 3 ćwiczeniami:

  • Zacznij od ćwiczenia złożonego, które pracuje na wielu grupach mięśniowych, takich jak przysiady, wypady, wyciskanie na ławce lub pompki.
  • Następnie wykonaj ćwiczenie izolacyjne, które koncentruje się na jednej grupie mięśniowej, takie jak wyprosty nóg, bicepsy , tricepsy lub wiosłowanie w pozycji pochylonej.
  • Na koniec wykonaj ćwiczenie wzmacniające mięśnie, np. deski lub skrętoskłony.

Korzyści z wykonywania treningu FBW

  • Budowanie mięśni i siły – Te treningi są doskonałe do budowania mięśni i siły. Im więcej masz mięśni, tym wyższy jest twój metabolizm i tym więcej kalorii spalasz każdego dnia, nawet gdy nie ćwiczysz.
  • Spalanie tłuszczu – Treningi całego ciała są również świetne do spalania tłuszczu, ponieważ utrzymują wysokie tętno podczas całego treningu.
  • Szybsze uzyskanie sprawności fizycznej – Treningi całego ciała są odpowiednie dla początkujących, którzy dopiero zaczynają przygodę z fitnessem. Możesz uzyskać dobry trening w 30 minut lub mniej, co oznacza, że możesz dopasować swoją rutynę treningową do napiętego harmonogramu.

Podsumowanie

Treningi całego ciała są doskonałe do budowania mięśni i spalania tłuszczu, ponieważ angażują całe ciało. Zacznij od 12 ćwiczeń, a jak staniesz się bardziej doświadczony z ćwiczeniami, możesz dodać więcej.

Jeśli chcesz się zrzucić tłuszcz i zbudować chude mięśnie, to FBW jest dla Ciebie idealny na początek. Możesz wykonać pełny trening ciała dwa do trzech razy w tygodniu i uzyskać doskonałe wyniki w krótkim czasie.

Czytaj dalej: Czy bieganie szkodzi twoim stawom ?