Trening z trenerem personalnym

Trening z trenerem personalnym – Jak wygląda ? Stawanie się fit nie zawsze jest łatwe. Może być niewygodna, monotonna, a czasem wręcz trudna. Ale z właściwymi wskazówkami i wsparciem, możesz to osiągnąć. Posiadanie osobistego trenera u boku może znacznie przyspieszyć postępy, ponieważ wie on, na czym się skupić, ile stresu może znieść Twoje ciało podczas sesji i kiedy pchnąć Cię mocniej, aby uzyskać optymalne wyniki. W tym wpisie odpowiadamy na niektóre z najczęstszych pytań dotyczących treningu z trenerem personalnym. Skąd się biorą trenerzy personalni? W czym się specjalizują? I dlaczego powinieneś go mieć? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wszystkim, co musisz wiedzieć o uzyskaniu jak najwięcej z pracy z trenerem osobistym!

Dlaczego warto pracować z trenerem personalnym

Trenerzy personalni pomagają Ci śled/zić postępy, być odpowiedzialnym i szybciej osiągać rezultaty. Dla osób zapracowanych, które chcą być sprawniejsze, ale nie zawsze mogą znaleźć czas na siłownię, praca z trenerem osobistym może być świetnym rozwiązaniem. Trenerzy personalni mają również doświadczenie w swoich dziedzinach. Wielu trenerów osobistych specjalizuje się w konkretnym rodzaju treningu. Na przykład, można znaleźć trenerów, którzy specjalizują się w jodze, treningu siłowym, a nawet bieganiu. W skrócie, wynajęcie osobistego trenera pozwala na otrzymanie indywidualnego doradztwa i wiedzy, której w przeciwnym razie nie można znaleźć na własną rękę. To dodatkowe wsparcie jest szczególnie ważne dla osób, które nigdy wcześniej nie próbowały uzyskać sprawności fizycznej lub mają jakieś ograniczenia fizyczne, które utrudniają ćwiczenia.

Jak znaleźć odpowiedniego trenera?

Aby znaleźć odpowiedniego trenera, musisz najpierw wiedzieć, na jakim rodzaju celu chcesz się skupić. Możesz być zaskoczony, że nie wszyscy trenerzy personalni specjalizują się w treningu cardio, treningu siłowym czy jodze. Wiele trenerów personalnych specjalizację w konkretnej dziedzinie fitness. Po ustaleniu swoich celów i odszukani trenera, który specjalizuje się w tych dziedzinach, należy zaplanować konsultacje z trenerem. Podczas konsultacji, należy zapytać swojego trenera o ich specjalności i stylu szkolenia. Pomoże to określić, czy wasze osobowości dobrze do siebie pasują.

Błędy, których należy unikać podczas pracy z trenerem personalnym

Podczas pracy z trenerem personalnym istnieje kilka błędów, których powinieneś zrobić wszystko, aby uniknąć. Nie tylko te błędy są niesamowicie frustrujące dla trenerów, ale także utrudniają twój postęp i sprawiają, że całe doświadczenie jest mniej korzystne dla ciebie. – Nie spóźniaj się. Spóźnianie się jest brakiem szacunku dla trenera i marnowaniem jego czasu. Stwarza też zły precedens i sprawia, że wyglądasz nieprofesjonalnie. Jeśli trener wyznaczył ci konkretny czas na pojawienie się, upewnij się, że przyjdziesz na czas lub kilka minut wcześniej. – Nie przetrenuj się. Przetrenowanie jest częstym błędem popełnianym przez osoby, które po raz pierwszy uczęszczają na siłownię. Pamiętaj, aby nie forsować się zbyt mocno podczas treningów, bo grozi to wypaleniem. Dobrym sposobem na uniknięcie tego jest wyznaczenie sobie celów. – Nie pojawiaj się nieprzygotowany. Jeśli Twój trener dał Ci konkretne instrukcje dotyczące treningu, powinieneś się do nich stosować. W przeciwnym razie marnujesz czas trenera i swój własny.

Trening z trenerem personalnym – umowa

Niektórzy trenerzy mają tygodniowe lub miesięczne umowy lub sesje, podczas gdy inni mają umowy na czas nieokreślony. Możesz również omówić zakończenie swoich sesji z trenerem w dowolnym momencie. Jeśli przedstawiłeś swoje cele treningowe, możesz również określić termin realizacji. To pomoże Ci pozostać na dobrej drodze i pozwoli Twojemu trenerowi określić, kiedy możesz spodziewać się określonych efektów