Co to jest zumba

Zumba to program taneczno-fitnessowy, który zawiera elementy salsy, cumbii, reggatonu, mambo i innych tańców latynoskich. Jest to porywający, spalający kalorie trening cardio, po którym poczujesz się silna i seksowna. Czego tu nie kochać? W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o Zumbie. W tym artykule otrzymasz wskazówki, jak zacząć z Zumbą, jeśli brzmi to jak coś, co byłoby zainteresowane wypróbowaniem.

Co to jest Zumba?

Zumba została stworzona w latach 90. przez kolumbijskiego tancerza i eksperta fitness Alberto „Beto” Pereza. Beto stworzył Zumbę jako program fitness oparty na tańcu, który byłby łatwy do naśladowania, a jednocześnie byłby zabawnym sposobem na zdobycie kondycji.

Zumba stała się niezwykle popularna na całym świecie jako skuteczny, przyjemny i łatwy sposób na zdobycie kondycji.

Zajęcia zumby są przeważnie prowadzone przez instruktora zumby, który prowadzi Cię przez rutynę taneczno-fitnessową do różnych piosenek. Rutyny te zawierają ćwiczenia tonizujące, takie jak przysiady, z ćwiczeniami zwiększającymi wydolność serca, takimi jak wypady i unoszenie ramion.

Dlaczego Zumba jest tak popularna?

Zumba to naprawdę zabawny i wciągający sposób na zdobycie kondycji. Wiele osób biorących udział w zajęciach zumby mówi, że uwielbiają łatwość wykonywania ćwiczeń, a jednocześnie są one na tyle wymagające, że można się przy nich spocić.

Jednym z powodów, dla których Zumba jest tak popularna, jest jej integracyjny charakter. Zajęcia zumby są otwarte dla ludzi w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności. Niezależnie od tego, czy ćwiczysz po raz pierwszy, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, na pewno znajdziesz zajęcia Zumby odpowiednie dla siebie.

Jak zacząć ćwiczyć z Zumbą

Jeśli ten artykuł sprawił, że jesteś ciekawy, jak zacząć z Zumbą, oto jak możesz to zrobić:

Find a Zumba Studio near you – Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić jest znalezienie studia Zumby w pobliżu. Istnieją klasy Zumba w większości dużych miast, a także w mniejszych miastach, zbyt. Możesz poszukać na stronie internetowej Zumby, aby znaleźć studio w pobliżu. Wybierz zajęcia odpowiednie dla siebie – Kiedy pójdziesz do studia po raz pierwszy, będziesz chciał zapisać się na zajęcia. Być może zechcesz wziąć udział w kilku różnych zajęciach, aby sprawdzić, jakie godziny najlepiej Ci odpowiadają. Sprawdź w studiu, czy oferują darmową klasę próbną. Jeśli nie, większość studiów będzie oferować zniżkę na pierwszą klasę.

Czy Zumba jest dobra dla utraty wagi?

Podczas gdy te zajęcia są świetnym sposobem na uzyskanie kondycji i poprawę zdrowia, nie jest specjalnie zaprojektowana, aby pomóc Ci schudnąć. Jednak Zumba jest doskonałym sposobem na spalanie kalorii, co oznacza, że możesz również schudnąć podczas uczestnictwa w zajęciach Zumby.

Zumba może być lubiana przez ludzi w każdym wieku i poziom fitness. Każdy może znaleźć klasę Zumby, która pasuje do jego stylu życia i może pomóc schudnąć.

Przeczytaj również co to jest Indoor Cycling