instruktor pływania

Jak zostać instruktorem pływania? Jeśli uwielbiasz przebywać w wodzie, praca jako instruktor pływania może być dla Ciebie idealna. Praca jako instruktor pływania jest również świetną alternatywą dla bardziej popularnych zawodów, ponieważ nie musisz wydawać pieniędzy na sprzęt lub ubrania, jak w wielu innych typach zawodów. Praca jako instruktor pływania może być wyzwaniem, ale może być również niezwykle satysfakcjonująca. Będziesz miał okazję poznać nowych ludzi każdego dnia i pomóc im osiągnąć ich cele. Zostanie instruktorem pływania  wymaga jednak ukończenia kursu oraz zdobycia certyfikacji, ale są pewne kroki, które powinieneś wykonać, jeśli chcesz zostać jednym z nich.

 Jak ważne jest posiadanie certyfikatu instruktora pływania?

Jak w przypadku każdej pracy, ważne jest, aby stać się certyfikowanym instruktorem pływania. Chociaż możesz po prostu chcieć pomóc ludziom nauczyć się pływać i być instruktorem w niepełnym wymiarze godzin, twoje życie zawodowe jako instruktor pływania będzie łatwiejsze i przyjemniejsze, jeśli zostaniesz certyfikowanym instruktorem. Będziesz miał również możliwość pracować jako instruktor w pełnym wymiarze godzin i zrobienia kariery z czegoś, co kochasz. Posiadanie certyfikatu uczyni cię również bardziej atrakcyjnym dla pracodawców i pozwoli ci zatrudnić się za wyższą stawkę.

Jeśli planujesz profesjonalnie uczyć lekcji pływania, musisz mieć certyfikat. Istnieje kilka różnych organizacji, które zapewniają certyfikację dla instruktorów pływania. Akademia Trenerów Sportu ma w swojej ofercie taki kurs. Uzyskanie certyfikatu zapewni, że uczysz prawidłowych technik i zapewniasz swoim uczniom pozytywne doświadczenia.

Umiejętności pływackie a kwalifikacje instruktora

Jest wiele osób, które posiadają umiejętności wymagane do bycia instruktorem pływania, ale nie mają odpowiednich certyfikatów. Podczas gdy możesz uczyć pływania bez certyfikacji, sprawi to, że trudniej będzie ludziom zaufać Tobie i Twojej zdolności do nauczania ich. Kiedy ktoś przychodzi do Ciebie, aby nauczyć się pływać, dają Ci dużo zaufania. Musisz być w stanie polegać na ich zdolności, więc mogą nauczyć się pływać prawidłowo i być bezpieczne, gdy są w wodzie. Posiadanie certyfikatu pokaże Twoim uczniom, że masz kwalifikacje do nauczania ich. Możesz zostać certyfikowanym instruktorem poprzez ukończenie kursu i odbyciu niezbędnych praktyk, przecież każdy z nas kiedyś gdzieś zaczynał:)

Krok po kroku: Instruktor pływania

  • Naucz się techniki: Jeśli twoim celem jest nauczanie pływania, musisz najpierw nauczyć się właściwej techniki pływania. Możesz nauczyć się techniki z wykwalifikowanym instruktorem lub nauczyć się jej oglądając filmy online. Kiedy już będziesz miał solidne zrozumienie tego, jak pływać, możesz przejść do nauki tego, jak uczyć.
  • Zbadaj certyfikację: Istnieje wiele różnych organizacji, które certyfikują instruktorów pływania. Ważne jest, aby zrobić rozeznanie i znaleźć organizację, która najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.
  • Zdobądź pracę jako instruktor: Kiedy masz już swój certyfikat i nauczyłeś się odpowiedniej techniki, możesz zacząć szukać pracy jako instruktor. Istnieje wiele miejsc, które oferują stanowiska w niepełnym i pełnym wymiarze godzin jako instruktor pływania, więc możesz znaleźć taki, który pasuje do twojego harmonogramu i twoich potrzeb.

Jak zostać instruktorem pływania – Podsumowanie

Pływanie to świetny sposób na utrzymanie formy i zabawę, ale zarazem sposób na zarabianie niezłych pieniędzy w branży. Jeśli chcesz zrobić karierę ucząc ludzi jak pływać, musisz zostać certyfikowanym instruktorem. Ważne jest, aby nauczyć się prawidłowej techniki pływania i techniki jej nauczania. Po ukończeniu wymagań certyfikacyjnych, możesz zacząć szukać pracy jako instruktor pływania lub rozpocząć pracę jako freelancer.

Wykładowca, prowadzący kurs instruktor pływania we Wrocławiu: Mateusz Stawiany

Miejsce: Wrocławskie Centrum SPA