Jak zostać trenerem personalnym

Wykonywanie niemal każdego zawodu wymaga tak samo posiadania odpowiednich umiejętności, jak i profesjonalnych pomocy usprawniających i ułatwiających pracę. Również codzienna praca trenera personalnego wiąże się z koniecznością korzystania z niezbędnych akcesoriów ? odpowiedniej jakości sprzęt pozwala na zyskanie w oczach klientów oraz wykreowanie obrazu profesjonalisty i eksperta w swoim fachu.

Podstawowy sprzęt fitness ? od czego zacząć?

Aby móc rozpocząć pracę profesjonalnego trenera personalnego, należy zainwestować w kilka podstawowych sprzętów i uniwersalnych akcesoriów, dzięki którym Twoja praca stanie się prostsza i przyjemniejsza. Jednym z absolutnych niezbędników w ekwipunku trenera personalnego jest stoper ? warto zrezygnować z używania licznika czasu w telefonie i wyposażyć się w profesjonalny sprzęt. Odpowiedniej jakości stoper pozwala bowiem na monitorowanie postępów klientów, a także umożliwia mierzenie i zapisywanie międzyczasów oraz wyników treningu interwałowego.

Innym, praktycznym i wyjątkowo uniwersalnym produktem są opaski i taśmy oporowe oraz ekspandery. Pozwalają one na ćwiczenie oraz modelowanie niemal każdej partii ciała, nawet bez dostępu do innych, profesjonalnych sprzętów. Warto więc wyposażyć się w różnego rodzaju modele, zróżnicowane pod kątem oporu.

Podczas rozgrzewki doskonale sprawdzi się także ponadczasowa skakanka, która skutecznie rozrusza każdego klienta. Często jest ona niedoceniana, a pozwala na szybkie i całościowe rozgrzanie mięśni przed przystąpieniem do właściwego treningu.

Rozgrzewka, trening, stretching ? w co jeszcze warto zainwestować?

Świetnym pomocnikiem każdego personalnego trenera są poduszki i rękawice bokserskie ? seria ćwiczeń z ich użyciem pozwala na szybki rozruch, jak również rozwój koordynacji i wzmocnienie ogólnej kondycji organizmu.