fitness

Trendy w branży fitness na rok 2022. Styczeń to miesiąc, w którym powstają listy nadchodzących trendów oraz kierunków rozwoju w wybranych branżach w nowym roku. Zjawisko to dotyczy także branży fitness ? każdego roku przeprowadzana jest ankieta ACSM?s Health & Fitness Journal, o światowym zasięgu, badająca opinie niemal 5 tys. specjalistów ze wszystkich kontynentów. Dzięki temu możliwe jest określenie i zdefiniowanie nadchodzących zmian, które zdaniem ekspertów nastąpią w kolejnych miesiącach roku.

Główne trendy fitness w roku 2022

Przeprowadzone badania wskazują, że rok 2022 wiąże się ze znacznym spadkiem zainteresowania treningami w formie online, które jeszcze kilka miesięcy temu cieszyły się dużą popularnością. Nadchodzący rok to czas sukcesywnego wzrostu świadomości i poznawania istoty dbania o swoje zdrowie oraz kondycję fizyczną. W przyszłych miesiącach będziemy także odnotowywać zdecydowany wzrost popularności ćwiczeń na wolnym powietrzu.

Mimo to, w 2022 roku najprawdopodobniej utrzyma się świadomość oraz potrzeba zachowania najwyższych standardów higieny w obiektach sportowych, takich jak siłownie, hale sportowe, czy baseny. Nieco lepsza, lecz wciąż jeszcze wszechobecna sytuacja epidemiologiczna wpłynie także na zmniejszenie liczebności poszczególnych grup treningowych.

Po obowiązujących w wielu krajach lockdownach i wyraźnym zwolnieniu życia oraz zmniejszeniu naszej aktywności fizycznej, w roku 2022 naturalnym kierunkiem treningów staną się ćwiczenia redukujące wagę ciała oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe, pozwalające na powrót do pierwotnej kondycji fizycznej.

Krok w stronę nowoczesności

Istotny trend roku 2022 w branży fitness to tzw. technologia do noszenia ? pod nazwą tego kierunku kryje się znaczny wzrost popularności nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Umożliwiających stałe monitorowanie stanu naszego organizmu oraz wykonywanych aktywności i postępów w treningach. Mowa tu przede wszystkim o profesjonalnych smartwatchach, posiadających szeroką gamę dodatkowych funkcji takich jak miernik kroków, pomiar tętna i ciśnienia krwi, a także planner treningów oraz miernik jakości snu.

Wzrost popularności technologii ułatwiających trening oraz współdziałających z nimi aplikacji mobilnych wiąże się ze znaczącym wzrostem wspomnianej wyżej świadomości społeczeństwa. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu miesięcy zaczęliśmy bowiem znacznie bardziej doceniać własne zdrowie oraz kondycję i sprawność fizyczną.

Skorzystaj z oferty kursu na instruktora fitness: >> ZAPISZ SIĘ<<